Kończy się czas na złożenie wniosków w ramach tarczy antykryzysowej

0
183

Do 7 czerwca jest czas na złożenie wniosków o wsparcie finansowe w ramach tarczy antykryzysowej dla mikro, małych i średnich przedsiębiorców oraz organizacji pozarządowych z Częstochowy i powiatu. Prowadzący nabór dokumentów Powiaty Urząd Pracy w Częstochowie poinformował, że z tej formy wsparcia biznesu w czasie pandemii skorzystało do tej pory już ponad 13 tys. podmiotów.

Powiatowy Urząd Pracy w Częstochowie wraz z Gminnym Centrum Pracy w Koniecpolu udziela wsparcia w czterech formach:

  1. Niskooprocentowana pożyczka z Funduszu Pracy dla mikroprzedsiębiorców, przyznawana na pokrycie kosztów prowadzenia działalności w czasie epidemii.
  2. Dofinansowanie części kosztów prowadzenia działalności gospodarczej dla przedsiębiorcy samozatrudnionego, czyli będącego osobą fizyczną, która nie zatrudnia pracowników.
  3. Dofinansowanie części kosztów wynagrodzeń pracowników oraz należnych od nich składek na ubezpieczenia społeczne dla mikro, małych i średnich przedsiębiorców.
  4. Dofinansowanie części kosztów wynagrodzeń pracowników oraz należnych od nich składek na ubezpieczenia społeczne dla organizacji pozarządowych.
    Więcej informacji o tych formach wsparcia znajduje się na stronie internetowej Powiatowego Urzędu Pracy w Częstochowie (www.czestochowa.praca.gov.pl – zakładka Tarcza antykryzysowa).
    (Źródło: PUP Częstochowa, fot.pixabay)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here