fbpx
WYSTAWA NIERUCHOMOŚCI W M1
Strona głównaEkologiaRozwój branży OZE – obsługa posprzedażowa

Rozwój branży OZE – obsługa posprzedażowa

Usługi związane z posprzedażową obsługą instalacji fotowoltaicznych rosną w Polsce bardzo szybko – mówi prezes częstochowskiej Spółki Lighthief Marko Hernaiz. Dotyczy to zarówno małych przydomowych instalacji, ale również mniejszych i większych farm fotowoltaicznych. Klienci chcą wiedzieć jak dbać o swoje panele, co się z nimi dzieje kiedy się zepsują, spadną z dachu lub są za stare na użytkowanie; co zrobić gdy firma montująca instalację nagle „zniknęła” i nie ma z nią kontaktu, kto wtedy zajmie się serwisem takich paneli fotowoltaicznych. Lighthief to spółka o dość szerokim spektrum działania, ale mocno poruszająca się w branży OZE – wyjaśnia Prezes Hernaiz.

– Specjalizujemy się w reprezentowaniu dużych polskich i światowych firm sprzedających panele fotowoltaiczne na terenie Polski, jako ”autoryzowany przedstawiciel”. Obowiązki takie narzuca na wprowadzających panele fotowoltaiczne dla konsumentów Ustawa z dnia 11 września 2015 roku o zużytym sprzęcie elektrycznym i elektronicznym. Najwięcej emocji budzi ostatni temat recyklingu paneli fotowoltaicznych, tutaj działamy z dwoma partnerami spoza EU: dużym producentem paneli z Chin oraz z Indii. Te technologie już istnieją i należy je jak najszybciej wdrożyć w Polsce. Nie chcemy się obudzić za kilka lat z górą panelowej elektroniki na naszych podwórkach – zaznacza Prezes.

Bardzo mocno rozwija się w Polsce również mycie farm i instalacji fotowoltaicznych oraz usługi dodatkowe takie jak inspekcje dronami, zdjęcia termowizyjne i luminescencyjne, projekcje pokazujące możliwy uzysk w przyszłości z danej instalacji i inne działania tego typu. Tu pracujemy z kilkoma spółkami technologicznymi nad wdrożeniem powiązanej usługi, gdzie właściciel farmy fotowoltaicznej ma zapewnione jej regularne mycie, dane spływające z prowadzonych przez Nas badań, usługę serwisową i inne usługi potrzebne do maksymalizowania działania danej instalacji. Nie można zapominać, że każdy inwestor liczy na zysk z farmy fotowoltaicznej czy mniejszej instalacji przydomowej, a my mamy stać na jego straży. Ściśle współpracujemy tutaj z Naszymi partnerami. Oprogramowanie i innowacyjne rozwiązania dotyczące termowizji i gromadzenia/przetwarzania danych dostarcza Nam Pragmasoft (www.pragmasoft.pl), sprzęt i urządzenia myjące często wykonywane według Naszych wskazań Mansser Osmo (www.mansser.pl) a usługi techniczno – serwisowe doświadczona firma Reset Sun Energy (www.resetsunenergy.pl).

Ponieważ branża silnie się rozwija prowadzimy również szereg innowacyjnych badań w kooperacji z Politechniką Częstochowską. Dotyczą one wpływu zabrudzeń na funkcjonowanie paneli fotowoltaicznych; wpływu podwyższonej temperatury na działanie większych instalacji fotowoltaicznych i możliwości jej obniżania oraz oczywiście nad recyklingiem paneli fotowoltaicznych. Tutaj praktycznie dzięki zaangażowaniu Naszych partnerów z Indii i Chin musimy rozwiązać tylko kilka problemów natury technicznej, a po uzyskaniu zezwoleń środowiskowych będziemy w pełni operacyjni. Rynek dopiero zaczyna określać swoje potrzeby a my chcemy na nie odpowiadać – mówi Prezes Lighthiefa Marko Hernaiz.

Dużo więcej znajdziecie na stronie www.lighthief.com lub na FB Spółki Lighthief.

WSPS - studia magisterskie - ratownictwo medyczne, pielęgniarstwo

Popularne

- Advertisment -