fbpx
WYSTAWA NIERUCHOMOŚCI W M1
Strona głównaPolecaneJuż w ten weekend jubileuszowa Krajowa Wystawa Rolnicza i Ogólnopolskie Dożynki na...

Już w ten weekend jubileuszowa Krajowa Wystawa Rolnicza i Ogólnopolskie Dożynki na Jasnej Górze

Już w ten weekend jubileuszowa Krajowa Wystawa Rolnicza i Ogólnopolskie Dożynki na Jasnej Górze. Ekspozycja poświęcona polskiemu rolnictwu odbędzie się już po raz trzydziesty.

Już w ten weekend jubileuszowa Krajowa Wystawa Rolnicza i Ogólnopolskie Dożynki na Jasnej Górze 1

Święto plonów i towarzysząca mu wystawa odbywać się będą tradycyjnie w pierwszy weekend września. Na Krajową Wystawę Rolniczą zaprasza Śląski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Częstochowie.

W programie dwudniowej wystawy, od 4 do 5 września, wiele imprez towarzyszących, m.in.: Targi Pszczelarskie, Wystawę Przedsiębiorczości i Maszyn Rolniczych, Kiermasz Kwiatów i Krzewów Ozdobnych, Odnawialne Źródła Energii, Wystawę Drobnego Inwentarza i Wystawę Zwierząt Hodowlanych.

Honorowy patronat nad wystawą objął Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej – Andrzej Duda.

Jak co roku w imprezie weźmie kilkuset wystawców. Będą obecni rolnicy ze swoimi płodami, hodowcy zwierząt, wytwórcy maszyn rolniczych, a także ogrodnicy oraz pszczelarze. Jak zawsze ważnym akcentem częstochowskiego święta plonów mają być również artyści ludowi.

Ze względu na panującą obecnie sytuację związaną z pandemią COVID-19, podobnie jak rok temu, wystawcy prezentować się będą terenie parkingów jasnogórskich. Jedyna zmiana dotyczy stoisk typowo handlowych. One mają być usytuowane w III Alei Najświętszej Maryi Panny.

W trakcie trwania wystawy rolnikom będą doradzali pracownicy oraz eksperci z MRiRW, ARiMR, KOWR, CDR, KRUS, KRIR, a także ŚODR w Częstochowie.

Tradycyjnie na Ogólnopolskie Dożynki, Jasnogórskie, które odbędą się w niedzielę, z wieńcami i darami w postaci płodów rolnych przybędą rolnicy z całego kraju. Początek nabożeństwa godzina 11.

Na wystawie obecna będzie także nasza redakcja. Podobnie jak w poprzednich latach przygotujemy stoisko, na który będzie można odebrać wydana przez nas specjalnie na jasnogórskie święto plonów gazetę, zapraszamy.

WSPS - studia magisterskie - ratownictwo medyczne, pielęgniarstwo

Popularne

- Advertisment -