fbpx
Strona głównaWiadomościCzęstochowa informacjeRozszerzona oferta bezpłatnych przejazdów komunikacją miejską

Rozszerzona oferta bezpłatnych przejazdów komunikacją miejską

 

Wraz z rozpoczęciem roku szkolnego uczniowie szkół ponadgimnazjalnych będą mogli przemieszczać się komunikacją publiczną bez biletów. Dotychczas na tej zasadzie jeździły dzieci od 5 roku życia do ukończenia przez nich gimnazjum.

Uchwała w tej sprawie podjęta została przed wakacjami. Przed rokiem wprowadzono w Częstochowie pilotażowy program darmowej komunikacji miejskiej. Dotyczy to osób zameldowanych i uczących się w Częstochowie. Darmowy transport, rozszerzony o młodzież do 21 roku życia, będzie obowiązywał do końca 2018 roku. Od początku programu wydano blisko 8,5 tys. kart uprawniających do bezpłatnych przejazdów.

Władze miasta liczą, że takie rozwiązania zachęcą do korzystania z transportu publicznego, który ciągle jest modernizowany dla poprawy jakości przejazdów. Uczniowie, którzy chcą korzystać z ulgi muszą wyrobić kartę miejską, a jeśli takową już posiadają, udać się do punktu obsługi z legitymacją szkolną, aby wprowadzić przysługującą ulgę. Uprawnienia do korzystania z bezpłatnych przejazdów, trzeba aktualizować co trzy miesiące.

W maju br. władze miasta wprowadziły także roczny bilet emerytalny. W kwocie 100 zł rocznie, seniorzy mogą poruszać się po Częstochowie. Z tej oferty mogą korzystać panie powyżej 60 i panowie powyżej 65 lat. Seniorzy po 70 roku życia jeżdżą transportem miejskim za darmo. Do tej pory, takie bilety wykupiło ponad 7 tys. seniorów.

WSPS - studia magisterskie - ratownictwo medyczne, pielęgniarstwo
deklaracja dotycząca źródła ciepła
Dom Konopiska Jamki

Popularne

- Advertisment -