Ray Wilson zagra w Częstochowie

0
277

 

Częstochowskie Wodociągi w tym roku obchodzą 90-lecie powstania. Z tej okazji zapraszają na wyjątkowy koncert Raya Wilsona, byłego wokalisty grupy Genesis, który zaprezentuje zarówno największe przeboje tego kultowego zespołu, jak i swój autorski materiał. Przed występem gwiazdy wieczoru na Placu Biegańskiego pojawi się również Paweł Łowicki Band.

Chcąc uczcić okrągły jubileusz, poza oficjalnymi uroczystościami, Wodociągi Częstochowskie zaplanowały – w dniu 31 sierpnia, o godz. 20.30 na Placu Biegańskiego – otwarty koncert Raya Wilsona. Kompozytor, autor tekstów, ceniony za sceniczną charyzmę i zawsze wysoką formę koncertową. Artysta został wyróżniony i doceniony przez „Classic Rock Magazin“ jako jeden z najwybitniejszych wokalistów Wielkiej Brytanii. Swoją klasę potwierdził współpracą z zespołem Genesis, kiedy to w 1996 roku zastąpił w roli wokalisty Phila Collinsa. Wcześniej, w 1994 roku, debiutujący zespół Stiltskin, z Rayem w składzie, stworzył niezapomniany utwór „Inside”, który szturmem zdobył listy przebojów w UK. Ostatnie lata były dla szkockiego wokalisty bardzo owocne. Na rynku pojawiły się aż trzy nowe albumy artysty. Podczas występu w Częstochowie nie zabraknie solowej twórczości Szkota, ale przede wszystkim zabrzmią wielkie przeboje „Another day in paradise”, „No son of mine” czy „Land of confusion”.

Poza gwiazdą wieczoru, na scenie wystąpi rodzimy zespół Paweł Łowicki Band.
Wodociągi Częstochowskie są obecnie jednymi z większych i nowocześniejszych w kraju, a dostarczana przez nie woda jest prawdopodobnie najlepszą wodą nie tylko w Polsce, ale być może nawet w Europie. Rocznie przedsiębiorstwo produkuje ok. 17 500 000 m3 wody. Długość sieci wodociągowej wynosi 2500 km, a długość sieci kanalizacji sanitarnej – 1246 km.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here