fbpx

Rozstrzygnięcie 16. edycji konkursu „Klimaty Częstochowy” już 24 listopada!

W tym roku konkurs „Klimaty Częstochowy” zorganizowano po raz 16. Finał odbędzie się w piątek, 24 listopada.

Organizatorami 16. edycji konkursu „Klimaty Częstochowy” są Wydział Informacji i Komunikacji Urzędu Miasta Częstochowy oraz Muzeum Częstochowskie. Celem przedsięwzięcia jest pozyskanie i prezentacja fotografii z przeróżnych sfer życia Częstochowy. Mile widziane jest niebanalne potraktowanie hasła „klimaty”. Termin zgłaszania prac upłynął 24 października (pisaliśmy o tym TUTAJ).

Wernisaż wystawy pokonkursowej i wręczenie nagród laureatom odbędzie się w piątek, 24 listopada o godz. 17 w Pawilonie Wystawowym Muzeum Częstochowskiego.

W tym roku wyboru najlepszych zdjęć dokonali Agnieszka Małasiewicz, Jacenty Dędek i Wiesław Radzioch – jury, którego członkowie na co dzień związani są ze sztuką i fotografią. Do wystawy pokonkursowej zakwalifikowało się 38 zdjęć 25 autorów.

Warto dodać, że w historii konkursu „Klimaty Częstochowy” na ręce organizatora spłynęło prawie 15 000 zdjęć! Wśród oceniających byli m.in. Maksymilian Rigamonti, Tomasz Tomaszewski, Maciej Nabrdalik, Jacek Waszkiewicz, Grzegorz Skowronek, Jerzy Piwowarski, Sławomir Jodłowski, Leszek Pilichowski, Marcin Stawiarz, Janusz Mielczarek oraz Piotr Dłubak. Laureaci poprzednich edycji konkursu odnoszą fotograficzne sukcesy w Polsce i na świecie.

Wystawę będzie można oglądać do 10 grudnia. Szczegóły na: www.facebook.com/klimatyczestochowy

red., mat. UM Częstochowy