fbpx

Częstochowski ROK zaprasza do udziału w 68. Ogólnopolskim Konkursie Recytatorskim

Regionalny Ośrodek Kultury w Częstochowie zachęca do udziału w 68. Ogólnopolskim Konkursie Recytatorskim. Zgłoszenia przyjmowane są do 24 marca.

Ogólnopolski Konkurs Recytatorski jest najstarszym i najważniejszym tego typu wydarzeniem w Polsce. Jego laureatami było dotąd wielu znanych i cenionych aktorów oraz wykonawców poezji śpiewanej. Propozycja skierowana jest do uczniów szkół ponadpodstawowych i osób dorosłych.

Podstawowym celem konkursu jest pielęgnowanie kultury języka ojczystego, stworzenie szansy rozwoju artystycznego, zainteresowanie literaturą piękną. Równie ważne jest wspieranie rozwoju amatorskiego ruchu artystycznego, zwiększanie i ułatwianie dostępu do uczestnictwa w kulturze, uwrażliwienie na kulturę słowa, ożywienie małych środowisk, motywowanie młodych ludzi do działań twórczych i rozwijania swoich pasji artystycznych. Dzięki organizacji poszczególnych etapów stworzona zostaje też możliwość wymiany doświadczeń w pracy nad żywym słowem wykonawcom i ich opiekunom.

Częstochowski ROK zaprasza do udziału w 68. Ogólnopolskim Konkursie Recytatorskim 2
68. Ogólnopolski Konkurs Recytatorski

Regionalny Ośrodek Kultury w Częstochowie zachęca do udziału w 68. edycji przedsięwzięcia. Karty zgłoszenia dostępne na stronie rok.czestochowa.pl oraz Towarzystwa Kultury Teatralnej (głównego organizatora konkursu) – tkt.art.pl należy dostarczyć do Regionalnego Ośrodka Kultury przy ul. Ogińskiego 13a w Częstochowie (tel. 34 324-46-51). Termin upływa 24 marca. Wypełnioną czytelnie kartę zgłoszenia można również przesłać mailem na adres teatr@rok.czestochowa.pl.

Eliminacje konkursowe organizowane przez Regionalny Ośrodek Kultury w Częstochowie przypadną na 29 marca od godz. 10. To termin dla osób chętnych z powiatu i regionu częstochowskiego. Udział możliwy jest we wszystkich kategoriach konkursowych (recytacja, „wywiedzione ze słowa”, poezja śpiewana, monodram).

red.