Rodzinnie o folklorze

0
291

Artyści ludowi Zespołu „Karolinki” z Czerwionki-Leszczyny, Zespołu Śpiewaczego „OD DO” z Preczowa oraz Zespołu Śpiewaczego Gminnego Centrum Kultury w Lubochni zostali laureatami najlepszych miejsc piątej edycji Spotkań Folklorystycznych „Etnostrada”.
W częstochowskich Spotkaniach Folklorystycznych wzięło udział 260 wykonawców.

Rodzinnie o folklorze 1


Wydarzenie zorganizowane przez Regionalny Ośrodek Kultury w Częstochowie odbyło się 5 października w siedzibie partnera imprezy – Miejskiego Domu Kultury w Częstochowie.
Gwiazdą przeglądu był Regionalny Zespół „Dolina Popradu” z Piwnicznej.
Etnostrada zaczęła się i zakończyła wspólnym śpiewaniem pieśni z repertuaru Koła Wiejskich w Lusławicach pt. „Rodzinny dom”, nawiązującej do przewodniego tematu tegorocznej Etnostrady – “Rodzina”.

Rodzinnie o folklorze 2


Przeglądowi towarzyszyły bezpłatne warsztaty regionalnego rękodzieła. Pod okiem instruktorów zainteresowani uczyli się wykonywania ozdób z wirów osikowych i bibuły.
Wyróżnienia na festiwalu otrzymali: Zespół Pieśni i Tańca „Wolanie”, Zespół Śpiewaczy „Wręczynki”, Zespół Śpiewaczy Gminy Konopiska, Regionalny Zespół Pieśni i Tańca „HOLAN”, Ludowy Zespół Śpiewaczy „Spod Buczyny”, Zespół Folklorystyczny „Brynica” oraz Zespół Folklorystyczny „Karlinianki”.
Nagroda Specjalna Dyrektora ROK-u trafiła do Zespołu „Mali Lubochnianie”.
(Źródło: ROK Częstochowa)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here