Korfantego jak nowa

0
248

Zakończyła się trwająca ponad rok modernizacja ulicy Korfantego. Inwestycja kosztowała budżet miasta 22,5 mln złotych. Za te pieniądze ulica na odcinku 2,5 km od Ronda Szwejkowskiego do Skweru Lotników została poddana gruntownej przebudowie.

Korfantego jak nowa 1
  • Dzięki zakończeniu zadania częstochowscy kierowcy zyskali kolejny komfortowy i bezpieczny ciąg komunikacyjny, tabor firm prowadzących swoją działalność na terenach inwestycyjnych może korzystać z drogi dostosowanej do ruchu wysokotonażowego, a pasażerowie komunikacji miejskiej korzystają z nowoczesnej infrastruktury przystankowej — informuje rzecznik prasowy Miejskiego Zarządu Dróg i Transportu Maciej Hasik. – Zyskali także piesi i rowerzyści, do których dyspozycji został oddany ciąg pieszo – rowerowy prowadzący w kierunku granic miasta z jurajską gminą Olsztyn.
    Roboty drogowe w tej części Częstochowy trwały dokładnie 14 miesięcy. W tym czasie na długości 2,5 km wykonano jezdnię o szerokości 7 metrów i przebudowo istniejące skrzyżowania wraz z korektą łuków i wymianą nawierzchni na wlocie na skrzyżowanie.

    Ekipy remontowe stworzyły ciąg pieszo-rowerowy po prawej stronie na całym odcinku oraz po lewej stronie do zjazdu na teren huty przed skwerem Lotników. Projekt zakładał ponadto modernizację okolic przystanków MPK oraz budowę parkingów dla samochodów ciężarowych, a także przebudowę skweru Lotników w celu wydzielenia pętli dla zawracania autobusów. Wraz z remontem nawierzchni drogi wykonano kanalizację deszczową oraz wybudowano nowe oświetlenie. Do końca listopada tego roku wykonawca inwestycji uzupełni jeszcze zieleń wzdłuż ul. Korfantego. Posadzone zostaną tam nowe drzewa. Jak zapewnia miasto, będzie ich więcej niż w chwili rozpoczęcia prac.
    Modernizacja ul. Korfantego odbyła się w ramach wielkiego programu modernizacji miejskich ulic i usprawniania komunikacji miejskiej pod hasłem „Lepsza Komunikacja w Częstochowie”.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here