fbpx
Strona głównaKultura i rozrywkaRockomotive zagra w częstochowskich Klimatach. Szykujcie się na dawkę rocka i bluesa!

Rockomotive zagra w częstochowskich Klimatach. Szykujcie się na dawkę rocka i bluesa!

W piątek, 21 kwietnia restauracja Klimaty zaprasza na kolejny z koncertów. Tym razem na scenie wystąpi zespół Rockomotive. Sprzedaż biletów ruszy 13 kwietnia.

Zespół Rockomotive powstał w 2003 r. z inicjatywy gitarzysty, kompozytora i autora
tekstów Jarosława Nasalskiego. W Zagłębiu uznawany jest on za prawdziwą legendę, która „wychowała” kilka pokoleń gitarzystów. Największe sukcesy Nasalski odnosił z grupą Blustro w latach 80. Potem był Raut, z którym triumfował na Rawie Blues w 1995 r.

Całkowicie autorski repertuar Rockomotive mieści się w stylistyce rockowo-bluesowej. Na przestrzeni lat zespół prezentował swoją twórczość na wielu festiwalach, przeglądach oraz koncertach na terenie całego kraju. Wśród osiągnięć zespołu warto wyróżnić nagrody Grand Prix na VII Festiwalu Muzycznym im. Ryśka Riedla oraz Rawa Blues Festival 2017, a także III miejsce na Rawa Blues Festival 2004.

Rockomotive zagra w częstochowskich Klimatach. Szykujcie się na dawkę rocka i bluesa! 1
Zespół Rockomotive (fot. Agnieszka Cieślik/archiwum zespołu)

Zespół – obok Nasalskiego – tworzą Michał Majka (wokal), Dariusz Nawara (perkusja),
Krzysztof Nowak (bas) i Wojciech Bembenek (gitara). Muzycy Rockomotive na przestrzeni lat zbierali doświadczenia i tworzyli zespoły jak np. Wyrwani, Klin, Czysty Zysk, Badoo czy Kruk.

-Ich muzyka i teksty są typowe dla polskiego blues-rocka. Takich kapel, wywodzących się z tradycji Breakoutu, było i jest u nas mnóstwo. Dla członków Rockomotive jest to jednak ich blues. Kochają muzykę i mimo niewielkich szans na karierę w show-biznesie nie przestają grać. Nie grają do kotleta, nie wykonują popularnych przebojów. Grają swoje piosenki. Kilka z nich pochodzi z repertuaru dawnych grup Nasalskiego – pisał o zespole Marcin Babko.

Rockomotive wystąpi w restauracji Klimaty (ul. Wieluńska 6) w piątek, 21 kwietnia o godz. 20. Bilety kosztują 30 zł (sprzedaż ruszy 13 kwietnia). Całkowity dochód ze sprzedaży wejściówek stanowi wynagrodzenie wykonawców. Rezerwacje pod numerem tel. 34 365 17 83.

red.

WSPS - studia magisterskie - ratownictwo medyczne, pielęgniarstwo
Nowa Deweloper - Mieszkania i domy w Częstochowie

Popularne

- Advertisment -Nowa Deweloper - Mieszkania i domy w Częstochowie