fbpx
Strona głównaDomInwestycjeSłoneczny Olsztyn. 142 domy w gminie, do końca tego roku zyskają instalacje...

Słoneczny Olsztyn. 142 domy w gminie, do końca tego roku zyskają instalacje fotowoltaiczne

Ekologicznie i oszczędnie. Do końca tego roku, na terenie Miasta i Gminy Olsztyn uda się zamontować fotowoltaikę na kolejnych 142 domach.

Burmistrz Olsztyna Tomasz Kucharski podpisał umowę z wyłonionym w przetargu wykonawcą OZE czyli z firmą Eco- Team Sp. z o. o. Sp. k. reprezentowaną przez Aleksandrę Olas.

Na tę wiadomość mieszkańcy gminy wyczekiwali z niecierpliwością. Deklaracje o dofinansowanie inwestycji OZE z unijnego konkursu składane były w 2018 roku. Udało się jednak otrzymać na ten cel solidne dofinansowanie, co oznacza, że mieszkańcy poniosą koszt ok. 15 procent inwestycji oraz 8- procentowy VAT. Przy oszczędnościach wynikających z ekologicznych rozwiązań, koszty te szybko się zwrócą.

W ramach programu, na terenie gminy Olsztyn uda się zainstalować 71 kolektorów słonecznych, 15 pieców i 35 pomp na ciepłą wodę użytkową.

Umowy z Eco-Team podpisali również Wójtowie gmin, które aplikowały o dofinansowanie wspólnie z Olsztynem: Maria Włodarczyk, zarządzająca Gminą Dąbrowa Zielona i Robert Nowak reprezentujący Gminę Przyrów.
Wszystkie wymienione gminy są liderami projektu „Zielona Jura” i właśnie dzięki temu udało się pozyskać ponad 8,5 miliona złotych z Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014-2020 (program  REACT-EU).

Łącznie, na terenie trzech gmin- Olsztyna, Przyrowa i Dąbrowy Zielonej, uda się zainstalować OZE w 487 domach jednorodzinnych.

To jeszcze nie koniec eko-zmian i inwestycji. Olsztyn stara się o pozyskanie miliona złotych za pośrednictwem Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego na instalacje fotowoltaiczne, dla osób z listy rezerwowej.

WSPS - studia magisterskie - ratownictwo medyczne, pielęgniarstwo
Ford Puma hybrydowy SUV

Popularne

- Advertisment -Ford Puma hybrydowy SUV