Nadkomisarz Robert Baryła nowym Komendantem Powiatowym Policji w Radomsku

0
181

Nadkomisarz Robert Baryła został zaprzysiężony na nowego Komendanta Powiatowego Policji w Radomsku.

Nadkomisarz Robert Baryła nowym Komendantem Powiatowym Policji w Radomsku 1
Fot. Powiat Radomszczański

Od 1 marca 2021 roku stanowisko Komendanta Powiatowego Policji w Radomsku objął nadkomisarz Robert Baryła, który na to stanowisko został uroczyście wprowadzony przez Komendanta Wojewódzkiej Policji w Łodzi, nadinspektora Sławomira Litwina.

49-letni nadkom. Robert Baryła w policji służy już od 27 lat. Swoją karierę zawodową rozpoczął od pionu prewencyjnego. Pracował m. in. w Oddziale Prewencji Policji w Warszawie oraz w Komisariacie III Policji w Częstochowie. Służbę w Komendzie Powiatowej Policji w Radomsku rozpoczął w 2001 roku w sekcji kryminalnej, a w 2006 roku został już naczelnikiem wydziału kryminalnego.

Kolejną jednostką, w której pełnił służbę, była Komenda Powiatowa Policji w Wieluniu, gdzie w 2017 roku został powołany na stanowisko I Zastępcy Komendanta Powiatowego Policji. W 2020 roku wrócił do Radomska na stanowisko I Zastępcy Komendanta Powiatowego. Funkcję tę pełnił do 28 lutego 2021 roku.

Nadkom. Baryła został odznaczony Złotą Odznaką Zasłużony Policjant oraz Srebrną Odznaką za Długoletnią Służbę.

Nadkomisarz Robert Baryła nowym Komendantem Powiatowym Policji w Radomsku 2
Fot. Powiat Radomszczański

Podczas uroczystości 1 marca 2021 roku w radomszczańskiej komendzie gratulacje nowemu komendantowi złożyła m.in. starosta Beata Pokora.

„Życzę samych sukcesów w służbie na tym bardzo odpowiedzialnym stanowisku, a także pełnej satysfakcji z dobrze wypełnionego obowiązku, tak bardzo istotnego dla bezpieczeństwa mieszkańców naszego powiatu. Jestem przekonana, że pod Pańskim kierownictwem radomszczańska policja będzie kontynuować dotychczasowe dokonania, a współpraca z powiatowym samorządem będzie się umacniać. Efektem tego z pewnością będą kolejne sukcesy jednostki, a przede wszystkim wzrost poczucia komfortu życia i bezpieczeństwa naszej społeczności” – mówi starosta Beata Pokora.

Nadkomisarz Robert Baryła nowym Komendantem Powiatowym Policji w Radomsku 3
Fot. Powiat Radomszczański

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here