Reprezentacje z SP w Koziegłowach najlepsze na szczeblu powiatowym

0
149
fot. UG w Koziegłowach

SP w Koziegłowach oraz  Ludowy Uczniowski Klub Sportowy „OLIMP”, byli organizatorem Powiatowych Igrzysk Młodzieży Szkolnej w tenisie stołowym.

Chłopcy oraz dziewczęta z SP w Koziegłowach spisali się znakomicie, wygrywając zawody. Rywalizowali w nich również reprezentanci SP w Koziegłówkach i SP w Gniazdowie.

„Rozgrywany po tak długiej przerwie turniej trzymał w napięciu do samego końca każdego zawodnika, zawodniczkę i każdego opiekuna. Wyłoniliśmy zwycięzców po kilku godzinach sportowej rywalizacji” – powiedziała Aneta Myrmus.

Klasyfikacja końcowa w kategorii dziewcząt:

I miejsce – Szkoła Podstawowa w Koziegłowach
II miejsce – Szkoła Podstawowa nr 6 w Myszkowie
III miejsce – Szkoła Podstawowa w Koziegłówkach
IV miejsce – Szkoła Podstawowa w Gniazdowie

Klasyfikacja końcowa w kategorii chłopców:

I miejsce – Szkoła Podstawowa w Koziegłowach
II miejsce – Szkoła Podstawowa w Koziegłówkach

Reprezentacje z SP w Koziegłowach najlepsze na szczeblu powiatowym 1
fot. UG w Koziegłowach

Szkoła Podstawowa im. A. Szklarskiego w Koziegłowach (opiekun Aneta Myrmus): Wiktoria Nawara, Karolina Tobiasz, Jan Gwardyś, Dominik Pasek, Bartosz Słociński.

SP w Koziegłówkach (opiekunowie – Beata Gwardyś oraz Krzysztof Pluciński): Zuzanna Rzepka, Karolina Mróz, Maja Pasek, Dawid Skrobarczyk, Michał Majchrzak, Kacper Frączek.

SP w Gniazdowie (opiekun Aneta Myrmus): Wiktoria Łędka i Sandra Jagoda.

Jako jedyna spoza gminy przyjechała drużyna dziewcząt ze Szkoły Podstawowej nr 6 w Myszkowie w składzie: Oliwia Frączek, Oliwia Kopecka, Anna Maligłówka (opiekun Dorota Filipowska).

„Ukoronowaniem zawodów było wręczenie zawodnikom i zawodniczkom pucharów, medali oraz dyplomów, które zostały ufundowane przez Burmistrza Gminy i Miasta Koziegłowy, pana Jacka Ślęczkę, za co bardzo dziękujemy. Kolejną nagrodą, o którą walczyły drużyny było zakwalifikowanie się do następnego etapu rozgrywek czyli Rejonowych Igrzysk Młodzieży Szkolnej. Organizatorem zawodów również będzie Szkoła Podstawowa w Koziegłowach wraz z Ludowym Uczniowskim Klubem Sportowym „OLIMP” w Koziegłowach. Naszymi przeciwniczkami w tym roku będą uczennice ze Szkoły Podstawowej nr 8 z Zawiercia, natomiast przeciwnicy reprezentować będą Szkołę Podstawową nr 9 w Zawierciu. Liczymy na wsparcie całej naszej szkoły. Sędziami powiatowych rozgrywek byli: Anna Matyja, Anna Nowak, Wiktor Gwardyś, Adam Wiśniewski, Wiktor Wiśnicki. Dziękuję Wam za pomoc podczas organizacji zawodów” – powiedziała Aneta Myrmus.

Szkoła w Koziegłowach organizuje powiatowe zawody już od 15 lat. Ostatnio była długa przerwa spowodowana obostrzeniami związanymi z pandemią.

K KIK