Budki lęgowe dla Jerzyków

0
123
fot. UM w Radomsku

Właśnie rozpoczął się sezon lęgowy wielu ptaków.

Aby ułatwić ptakom znalezienie odpowiedniego miejsca na lęg Miasto Radomsko oraz Zespół Szkół Drzewnych i Ochrony Środowiska przygotowali drewniane budki lęgowe dla niesamowicie pożytecznych ptaków jakimi są jerzyki. Budki zawieszone zostaną między innymi na budynkach, które są w zarządzie Towarzystwa Budownictwa Społecznego.

Miasto Radomsko zakupiło materiał natomiast uczniowie „Drzewniaka” wykonali 39 podwójnych i potrójnych budek w czasie warsztatów. Gotowe domki przekazane zostały Spółce TBS.

Budki lęgowe dla Jerzyków 1
fot. UM w Radomsku

„Nasza spółka chętnie bierze udział w różnych akcjach wspierających ekologię. Cieszymy się, że tym razem możemy zadbać o jerzyki, które, jak wiemy, przyczyniają się do ograniczenia komarów w mieście. Budki już wkrótce zostaną powieszone na budynkach należących do naszej spółki” – powiedziała wiceprezes spółki TBS Magdalena Stępień.

„Miasto Radomsko co roku organizuje odkomarzanie chemiczne, ale ważne jest także wsparcie naturalnych metod pozbywania się komarów. Dlatego chcemy pomóc jerzykom w znalezieniu miejsca ich gniazdowania” – podkreśliła naczelnik Wydziału Ochrony Środowiska i Gospodarki Odpadami Marzanna Proszowska.

To nie jest pierwszy raz, kiedy ZSDiOŚ współpracuje z miastem. Ostatnio uczniowie „Drzewniaka” wykonali budki lęgowe dla małych ptaków, które potem zawieszone zostały w parkach i na terenie miejskich szkół oraz przedszkoli.

K KIK