fbpx
WYSTAWA NIERUCHOMOŚCI W M1
Strona głównaWiadomościCzęstochowa informacjeReni Jusis gwiazdą otwarcia Dni Częstochowy

Reni Jusis gwiazdą otwarcia Dni Częstochowy

Święto miasta rozpoczęte! Tym razem większość wydarzeń odbywa się na Starym Rynku. Gwiazdą otwarcia Dni Częstochowy była Reni Jusis.

Tegoroczne Dni Częstochowy nie przypominają typowej imprezy masowej, która zazwyczaj odbywała się na placu za pętlą tramwajową na Północy. Tym razem – również przez wzgląd na pandemiczne okoliczności – miasto postawiło na bardziej kameralne wydarzenia rozłożone na kilka dni. Większość z nich odbywać się będzie na zrewitalizowanej płycie Starego Rynku.

Tu także organizatorzy zaprosili na inaugurację święta miasta. 18 sierpnia odsłonięto tu figurę Częstocha autorstwa Jerzego Kędziory (prezentujemy ją TUTAJ). Tego dnie nie brakło również muzycznych atrakcji.

Reni Jusis gwiazdą otwarcia Dni Częstochowy 1
Dni Częstochowy. Koncert Reni Jusis (fot. Łukasz Stacherczak/ U

Występy zainicjował lokalny projekt Rock Non Stop oraz udowadniający wszechpotężną siłę „dęciaków” zespół AllDęte.

Gwiazdą wieczoru była Reni Jusis. Na Starym Rynku wystąpiła z koncertem piosenki francuskiej, na który złożyły się utwory Serge’a Gainsbourga, Francoise Hardy, Michela Legranda czy Joe Dassina. Zbiór legendarnych utworów trafił na album „Je Suis Reni”, który artystka wydała w lipcu tego roku.

Zwieńczeniem środowych atrakcji był laserowy pokaz światło/dźwięk poświęcony Częstochowie.

Reni Jusis gwiazdą otwarcia Dni Częstochowy 2
Dni Częstochowy na Starym Rynku (fot. Łukasz Stacherczak/ UM Częstochowy)

Kolejne koncerty już 21 i 28 sierpnia

Z kolei 21 sierpnia na Starym Rynku zagrają Jazzy on Pop oraz niezwykle zasłużony dla lokalnej sceny zespół Five O’Clock Orchestra, któremu przewodzi Tadeusz Orgielewski.

Zaś 28 sierpnia na otwarcie zagra Gdańsk Necropolitan Orchestra, czyli Dawid Lipka (trąbka i elektronika) oraz Maciej Sadowski (kontrabas i elektronika). Ich twórczość można osadzić w rejonach yassu, muzyki eksperymentalnej, free jazzu oraz muzyki nowej. Później na scenie pojawi się pochodząca z Częstochowy wokalistka Ana Andrzejewska, której rozpoznawalność przyniosły przede wszystkim sukcesy w programach „The Voice of Poland” oraz „Mam talent”. Na finał dnia organizatorzy zaplanowali występ zespołu Maciej Obara Quartet.

Reni Jusis gwiazdą otwarcia Dni Częstochowy 3
Dni Częstochowy na Starym Rynku (fot. Łukasz Stacherczak/ UM Częstochowy)

Na finał impreza przeniesie się do filharmonii

Tegoroczne Dni Częstochowy zakończą się 29 sierpnia. Tego dnia świętowanie przeniesie się do Filharmonii Częstochowskiej im. Bronisława Hubermana. Tam odbędzie się uroczysta gala, podczas której zostaną wręczone Nagrody Miasta Częstochowy w Dziedzinie Kultury oraz wyróżnienia „Mecenas Kultury” i „Promotor Częstochowy”. Rozstrzygnięte też zostaną konkursy „Najładniejsza działka ROD 2021” i „Najładniej ukwiecony balkon 2021”. Muzyczny finał zapewni koncert Orkiestry Symfonicznej Filharmonii Częstochowskiej zatytułowany „Najpiękniejsze walce”.

ZS

Czytaj także: Stary Rynek. Nowy obiekt Muzeum Częstochowskiego oficjalnie otwarty

WSPS - studia magisterskie - ratownictwo medyczne, pielęgniarstwo

Popularne

- Advertisment -