W Częstochowie kolejne remonty osiedlowych dróg

0
508

Miejski Zarząd Dróg i Transportu wyłania wykonawców robót na wykonanie remontów osiedlowych dróg. Są to małe inwestycje, ale niemniej bardzo ważne dla kierowców i mieszkańców miasta.

Dzięki programowi „Lepsza komunikacja w Częstochowie”, na swojej liście MZDiT ma łącznie kilkanaście dróg do przebudowy. Niedawno zostały rozstrzygnięte przetargi na remont ul. Rybackiej i ul. Skierniewickiej. To już drugie tego rodzaju przedsięwzięcie.

Zaplanowane na najbliższe miesiące prace uda się przeprowadzić m.in. dzięki zgodzie częstochowskich radnych na propozycję prezydenta miasta dotyczącą zmian w budżecie. Środki na te remonty MZDiT zaoszczędziło na zeszłorocznych przetargach.   

Na ul. Rybackiej roboty drogowe przeprowadzi firma ,,Rafalin” Sp. z o.o. z Blachowni, która będzie miała do remontu łącznie 630 metrów tej ulicy. Natomiast realizacją zadania na ul. Skierniewickiej na długości 368 metrów bieżących zajmie się firma ,,OLS” Sp. z o.o. z Lublińca. Prace w obu miejscach mają się zakończyć do 16 października tego roku. 

Wszystkie wskazane do przebudowy lokalizacje to m.in. odcinki między zakończonymi już modernizacjami drogowymi, fragmenty uzupełniające wcześniejsze zadania czy części dróg i chodników, których przebudowa umożliwi domknięcie układu komunikacyjnego w danej dzielnicy.  

Pełna lista ulic przeznaczonych do remontu w najbliższym czasie przedstawia się następująco:

  • Dzielnica Lisiniec: ul. Skierniewicka, ul. Rybacka;
  • Dzielnica Stradom: ul. Oficerska od ul. Łączności do ul. Skrzetuskiego, ul. Kościelna od ul. Piastowskiej do kładki, ul. Polna na odcinku od ul. Pirotechników do ul. Skrzetuskiego (będzie to dokończenie zadania sprzed dwóch lat);
  • Dzielnica Zawodzie: ul. Mierna;
  • Dzielnica Błeszno: ul. Brzezińska od ul. Bohaterów Katynia do ul. Załogi;
  • Dzielnica Tysiąclecie: ul. Brzeźnicka od ul. Dekabrystów do Promenady Niemena (w trakcie rozstrzygania przetargu);
  • Dzielnica Raków: ul. Łukasińskiego od łącznika z aleją Pokoju do ul. Okrzei (w trakcie rozstrzygania przetargu);
  • Kiedrzyn: ul. Liliowa, ul. Kisielewskiego remont przejdzie chodnik na odcinku od ul. Klemensiewicza do ul. Traugutta + dojście do przystanku (w trakcie rozstrzygania przetargu);
  • Rząsawy: ul. Zbrojowa (w trakcie rozstrzygania przetargu);
  • Dąbie: ul. Kołłątaja.

Łącznie – dzięki całemu przedsięwzięciu – poprawi się stan niemal 5 km ulic i chodników.

W poprzedniej serii tego rodzaju remontów poprawiła się jakość nawierzchni na ulicach Ostrej, Welońskiego, Fiołkowej, Podhalańskiej, Turystycznej, Łosiowej, Solnej oraz na odcinkach ulic Sojczyńskiego-Warszyca, Bohaterów Monte Cassino oraz Wilsona. Z kolei na ul. Piastowskiej powstały miejsca do parkowania i postój taksówek.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here