fbpx
Strona głównaWiadomościCzęstochowa informacjeRemonty na częstochowskich ulicach

Remonty na częstochowskich ulicach

Wiosenne porządki na częstochowskich ulicach. W najbliższych dniach, na wielu lokalnych drogach będą przeprowadzane mniejsze remonty i naprawy. Miejski Zarząd Dróg zapowiada utrudnienia w ruchu.

Remonty, naprawy, budowy, inwestycje. Teoretycznie powinny cieszyć i kojarzyć się ze zmianami na lepsze. Niestety, zanim to nastąpi, zawsze trzeba przejść etap wielu utrudnień komunikacyjnych.

W najbliższych dniach, z powodu budowy drogi rowerowej przy ul. Św. Jadwigi mogą pojawić się w tym rejonie utrudnienia w ruchu.

Od dziś (3 kwietnia), powinna rozpocząć się przebudowa ulicy Chochołowskiej na odcinku od Muszyńskiej do Ostrowskiej. Zadanie jest realizowane jest ze środków miejskich w ramach Budżetu Obywatelskiego.
Z kolei w przyszłym tygodniu (o ile pozwoli na to aura), kontynuowane będą prace w ramach bieżącego utrzymania dróg. Chodzi o naprawy nawierzchni bitumicznej na kilkunastu ulicach miasta. Drogowców możemy spotkać na ulicach: Worcella, równoległej do Kiedrzyńskiej, Kosmicznej, Prądzyńskiego, Wodzickiego (od Dekabrystów do Duboisa), Skrzyneckiego, Sikorskiego, Waszyngtona, Wręczyckiej, Legionów, Fieldorfa-Nila, alei Wyzwolenia, Przestrzennej, Zaciszańskiej, Matejki, Piastowskiej, Ogrodowej, Krakowskiej, Konwaliowej, Kolorowej, Zdrowej, Bohaterów Katynia, Bór, Pułaskiego i skwerze Sokołów.

Na Naftowej, Borówkowej, Huculskiej, Trawowej, Wileńskiej, Cegielnianej, Szamotowej Niedługiej- zaplanowano prace wyrównujące ubytki i spękania nawierzchni. Równanie ulic odbędzie się również na Torowej, Niedużej i Drucianej.


Poza tym niedawno zakończono prace porządkowe na przystankach tramwajowych i autobusowych. Udało się wyczyścić ponad 400 wiat przystankowych i doprowadzić do porządku ich otoczenie- np. kosze na śmieci i znaki. Na ile te zmiany wystarczą, zależy od nas samych, od mieszkańców. Niestety wciąż znajdują się osoby, które czerpią trudną do zrozumienia dla większości przyjemność w niszczeniu przystanków i prezentowania „twórczości” za pomocą mazaków czy sprejów.

Tempo wszystkich prac naprawczych na częstochowskich ulicach, Miejski Zarząd Dróg uzależnia od czynnika, na który (mimo szczerych chęci)- nie mamy wpływu, czyli od pogody, opadów itp.

WSPS - studia magisterskie - ratownictwo medyczne, pielęgniarstwo
Nowa Deweloper - Mieszkania i domy w Częstochowie

Popularne

- Advertisment -Nowa Deweloper - Mieszkania i domy w Częstochowie