fbpx

Za nami 14. Święto Palmy Wielkanocnej. Czym kuszono w częstochowskich Alejach?

Święto Palmy Wielkanocnej już po raz 14. królowało w częstochowskich Alejach. Na wydarzenie zaprosiła Częstochowska Organizacja Turystyczna.

Jarmark Wielkanocny rozpoczął się ostatniego dnia marca. Po raz pierwszy część targów odbywała się na pl. Biegańskiego.

Wystawcy czekali w pasażu III Alei. Kusili oscypkami (także w kształcie świątecznych zajączków i baranków), przetworami, bryndzą, domowymi sokami, chlebem, makowcami, świątecznymi babami i ciasteczkami, wędlinami, miodami, czosnkami, kiełbasami, przyprawami, grzanym winem… Do tego nie brakowało oczywiście ozdób, koszyczków, palemek, naczyń, pisanek i bazi.

Za nami 14. Święto Palmy Wielkanocnej. Czym kuszono w częstochowskich Alejach? 2
Jarmark Wielkanocny

Program artystyczny zaplanowano zaś na 1 kwietnia. Jedną z atrakcję będzie Wawel Truck, czyli ciężarówka wypełniona bezpłatnymi słodyczami. I to nie był primaaprilisowy żart!

Z kolei na scenie odbywały się występy artystyczne przygotowane przez dzieci i młodzież z przedszkoli, szkół podstawowych i szkół średnich. Zwieńczeniem dnia były za koncerty Amelii Cierpiał i zespołu AmperA.

Nie zabrakło również animacji dla dzieci odbywających się zarówno na „Bieganie”, jak i w III Alei.

Za nami 14. Święto Palmy Wielkanocnej. Czym kuszono w częstochowskich Alejach? 3
Exif_JPEG_420

W programie znalazło się także ogłoszenie wyników konkursu na „Najpiękniejszą Palmę Wielkanocną” i „Świątecznego mazurka i babkę wielkanocną”. Przewidziano także wręczenie certyfikatów w konkursie na „Produkt turystyczny, pamiątkę i potrawę regionalną”.

Sam jarmark potrwał do 2 kwietnia. Za organizację wydarzenia odpowiadała Częstochowska Organizacja Turystyczna. „Święto Palmy Wielkanocnej” zostało objęte honorowym patronatem Prezydenta Miasta Częstochowy Krzysztofa Matyjaszczyka.

Szczegóły: www.czot.pl.

red.