Olsztyn z dofinansowaniem na remont ścieżki rowerowej w Odrzykoniu

0
409
czek na remont ścieżki rowerowej 3

Wójt Gminy Olsztyn otrzymał czek na realizację turystycznych inwestycji w gminie. Dzięki pozyskanym pieniądzom jeszcze w tym roku zostanie wyremontowana ścieżka rowerowa na odcinku Odrzykoń – Częstochowa.

mapa ścieżki
fot. UG w Olsztynie

6 lipca 2021 roku na Zamku w Ogrodzieńcu odbyło się wręczenie czeków pieniężnych przyznanych w ramach Śląskiego Pakietu dla Turystyki. O dofinansowanie mogły się starać gminy turystyczne, które doznały uszczuplenia budżetu w czasie pandemii. Wśród ubiegających była także Gmina Olsztyn.

Z rąk Marszałka Województwa Śląskiego – Jakuba Chełstowskiego, Wicemarszałka Województwa Śląskiego – Dariusza Starzyckiego oraz Członka Zarządu – Beaty Białowąs, czek na kwotę 297 tys. zł odebrał Wójt Gminy Olsztyn – Tomasz Kucharski.

czek na remont ścieżki rowerowej 1
fot. UG w Olsztynie

„Bardzo dziękujemy. Trudno przecenić takie wsparcie ze strony Marszałka i województwa śląskiego. Jeszcze w tym roku wyremontujemy za te pieniądze ścieżkę rowerową prowadzącą z Odrzykonia do Częstochowy, która wymaga pilnej naprawy” – mówi Tomasz Kucharski.

Za pozyskane pieniądze zostanie wyremontowany stary fragment ścieżki: Odrzykoń – Częstochowa, który z biegiem czasu został zniszczony przez korzenie drzew, co bardzo utrudniało turystom korzystanie z niego.

czek na remont ścieżki rowerowej 2
fot. UG w Olsztynie

Dzięki wyremontowaniu odcinka Odrzykoń – Częstochowa oraz wybudowanemu przez gminę Olsztyn w latach 2018 – 2019 odcinka ponad dwukilometrowej trasy rowerowej Odrzykoń – Olsztyn, cała trasa Olsztyn – Częstochowa zapewni rowerzystom wysoki standard przejazdu.
Obecnie gmina pracuje nad połączeniem rowerowym Mstów – Olsztyn oraz Olsztyn – Choroń.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here