fbpx
Strona głównaWiadomościCzęstochowa"Garażówka" w Częstochowie. Masz rzeczy, których nie potrzebujesz? To okazja, by je...

“Garażówka” w Częstochowie. Masz rzeczy, których nie potrzebujesz? To okazja, by je sprzedać lub wymienić

W sobotę, 10 lipca w częstochowskiej klubokawiarni Pestka (Al. NMP 37) odbędzie się “Garażówka”. Będzie to okazja do sprzedawania, kupowania i wymieniania się do woli.

Wyprzedaże garażowe nierozłącznie kojarzą się ze Stanami Zjednoczonymi. Znamy je z tamtejszych filmów i seriali. Po tzw. wiosennych porządkach pakowało się w kartony niepotrzebne i zalegające rzeczy, po czym wystawiało je na sprzedaż przed domem, garażem, na podwórku. Nie oznacza to, że trafiały tam same rupiecie, wręcz przeciwnie często oferowano przeróżne zaś perełki. Wyprzedaże ściągały sąsiadów, którzy chętnie kupowali najróżniejsze towary w okazyjnych cenach. Często dochodziło też np. do wymiany.

Za sprawą idei zero waste (czyli zachęcania do maksymalnego wykorzystywania każdego produktu) wyprzedaże tego typu zyskały ostatnio nowe życie. Wspierają one rynek wtórny i zmianę postaw konsumenckich. Stanowią też sposób na radzenie sobie z nadprodukcją odzieży i elektroniki. Garażowy pomysł trafił również do Polski. Sąsiedzkie wymiany organizowane są m.in. w Warszawie czy Krakowie (mają nawet swoje grupy na Facebooku).

“Garażówka” odbędzie się także w Częstochowie. Wszystko za sprawą klubokawiarni Pestka (Al. NMP 37, lok. 17). Organizatorzy zachęcają częstochowian do porządków w mieszkaniach, garażach, domach, na strychach czy w pawlaczach i schowkach pod schodami. To, co już niepotrzebne i zbędne, warto spakować i w sobotę, 10 lipca przynieść do Pestki. Mogą być to np. książki, mały sprzęt AGD, dekoracje, zabawki, ubrania, dodatki, gry planszowe, akcesoria do domu czy ogrodu. Od godz. 10 do 18 będzie można kupować, sprzedawać i wymieniać się towarami. Szczegóły: www.facebook.com/pestkaklubokawiarniaczestochowa.

ZS

Czytaj także: eFKA w Częstochowie. Trzy dni festiwalowych atrakcji z udziałem 150 twórców

- Advertisment -

Popularne

- Advertisment -

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here