fbpx
WYSTAWA NIERUCHOMOŚCI W M1
Strona głównaEdukacjaRodzice, trzymajcie rękę na pulsie. Rekrutacja do przedszkoli i oddziałów przedszkolnych rozpocznie...

Rodzice, trzymajcie rękę na pulsie. Rekrutacja do przedszkoli i oddziałów przedszkolnych rozpocznie się już niebawem

Za chwilę ruszy proces rekrutacyjny do częstochowskich oddziałów przedszkolnych i przedszkoli. Nabór będzie prowadzony w trzech etapach.

Zgodnie z przepisami, obowiązkowym przygotowaniem przedszkolnym objęte są dzieci 6-letnie. 3-, 4- i 5-latki mogą, ale nie muszą skorzystać z prawa do wychowania przedszkolnego.

Rodzice, którzy są zainteresowani zapisaniem dziecka do przedszkola, powinni już teraz zanotować w kalendarzu kilka ważnych dat, by niczego nie przegapić.

Pierwszy etap procesu rekrutacyjnego potrwa do 24.02.2023 r. Dotyczy on dzieci, które już uczęszczają do przedszkola lub oddziału przedszkolnego i chcą nadal korzystać z edukacji w danej placówce. Rodzice przedszkolaków powinni jak najszybciej potwierdzić chęć kontynuacji wychowania przedszkolnego w następnym roku szkolnym. Brak takiej deklaracji, po 24 lutego, będzie rozumiany jako rezygnacja.

W dniach od 6 do 17 marca prowadzony będzie nabór nowych kandydatów, czyli dzieci, które nie korzystały jeszcze z możliwości uczęszczania do żadnej placówki przedszkolnej.

Rekrutacja odbywać się będzie poprzez system elektroniczny, na stronie http://www.czestochowa.pl, a także na stronach przedszkoli i oddziałów przedszkolnych. Wnioski będą przyjmowane od godz. 8:00 6 marca, do godz. 15:00, 17 marca.

W rekrutacji elektronicznej weźmie udział 48 placówek publicznych(przedszkola, zespoły szkolno-przedszkolne, szkoły z oddziałami przedszkolnymi), oraz do 6 przedszkoli niepublicznych.

Ostatnim etapem rekrutacyjnym będzie postępowanie uzupełniające. Od 5 do 9 czerwca, będzie można zapisać pociechę do placówki, w której zostały jeszcze wolne miejsca.

WSPS - studia magisterskie - ratownictwo medyczne, pielęgniarstwo

Popularne

- Advertisment -