fbpx
WYSTAWA NIERUCHOMOŚCI W M1
Strona głównaDomBudownictwoKto kupi Dom Księcia? 27 lutego odbędzie się drugi przetarg dotyczący tej...

Kto kupi Dom Księcia? 27 lutego odbędzie się drugi przetarg dotyczący tej nieruchomości

Od lat niszczeje choć znajduje się w centrum miasta. Jego historia ma ponad 100 lat. Dom Księcia, bo o i nim mowa, po raz kolejny został wystawiony na sprzedaż. Drugi przetarg odbędzie się 27 lutego.

O losach tego budynku pisano już wiele razy. Dom Księcia, zlokalizowany u zbiegu ulic Wolności, Jana III Sobieskiego i Boya- Żeleńskiego, został wybudowany na życzenie księcia Michała Romanowa w 1912 roku.

Dziś, to ogromna, trzypiętrowa kamienica, dawniej-miała stanowić kompleks pałacowy. Czasy pierwszej wojny światowej zmieniły historię tego budynku. Przez wiele lat należał on do wojska i mieszkały w nim rodziny żołnierzy. Doprowadzono elektryczność, instalację wodną i kanalizacyjną. Do budynku przylegał gigantyczny park, który kończył się w miejscu obecnej Szkoły Podstawowej nr 9 przy ul. Sobieskiego. W trakcie II wojny światowej kamienicę zajęli niemieccy żołnierze, a po 1945 trafił w ręce administracji gospodarki komunalnej.

Od wielu lat budynek jest wyłączony z użytkowania. Wykonano niezbędne prace zabezpieczające, a kamienica została wpisana do wojewódzkiej ewidencji zabytków i objęta ochroną konserwatorską.

Całkowita powierzchnia użytkowa obiektu wynosi 10,2 tys. Cena wywoławcza to 7, 5 mln złotych, a wadium wynosi -1,5 mln. W pierwszym, zakończonym niepowodzeniem postępowaniu, cena Domu Księcia opiewała na 10, 3 mln złotych. Jak będzie tym razem?

Przetarg odbędzie się w poniedziałek 27 lutego w sali sesyjnej UM Częstochowy przy ul. Śląskiej 11/13 o godz. 10:20. Zainteresowani powinni wpłacić wadium do 23 lutego.

Szczegóły przetargu dostępne są na:https://bip.czestochowa.pl/Biuletynie Informacji Publicznej (,,Urząd Miasta”/ ,,Nieruchomości”/ ,,Sprzedaż nieruchomości i lokali”).

Również 27 lutego odbędą się drugie przetargi dotyczące nieruchomości przy ulicy Ogrodowej 7 i 9, oraz tych, które znajdują się przy ul. Przemysłowej 12 i 14.

WSPS - studia magisterskie - ratownictwo medyczne, pielęgniarstwo

Popularne

- Advertisment -