fbpx

Regionalny Ośrodek Kultury w Częstochowie chce „zarazić” młodzież fotograficzną pasją

Czym jest fotografia? Jaką rolę pełni we współczesnym życiu człowieka? Na te i inne pytania młodzież pozna odpowiedzi podczas wykładów i kursów proponowanych przez Regionalny Ośrodek Kultury w Częstochowie.

Regionalny Ośrodek Kultury w Częstochowie przygotował ofertę mającą na celu zainteresowanie młodzieży sztuką fotografii. -Zapoznamy młodych z definicją fotografii, opowiemy, czym jest to medium i jaką role pełni we współczesnym życiu człowieka. Poruszymy także istotne zagadnienia techniczne. Zajęcia w formie wykładu bądź kursu pozwolą młodzieży na uwolnienie kreatywności, uwrażliwiając na estetykę zapisu fotograficznego – zapowiada organizator.

Według zapowiedzi nacisk położony zostanie na umiejętność twórczego wykorzystania przestrzeni
i światła w kontekście edukacji o otaczającym nas świecie. Poruszone zostaną również zagadnienia związane z fotografią podróżniczą i jej rolą w osobistym postrzeganiu świata.

Regionalny Ośrodek Kultury w Częstochowie chce "zarazić" młodzież fotograficzną pasją 2
archiwum ROK

Zajęcia w formie wykładu bądź kursu będzie prowadził artysta-fotografik, członek Związku Polskich Artystów Fotografików, instruktor ds. foto i video, Sławomir Jodłowski.

Co istotne, oferta jest bezpłatna i realizowana w ramach programu Mobilnego Uniwersytetu Kultury i Sztuki (prowadzonego od kilku lat przez Regionalny Ośrodek Kultury w Częstochowie).

Zainteresowane placówki proszone są o kontakt pod numerami tel. 34 324 46 51,
34 366 59 64. Szczegóły: rok.czestochowa.pl

red., mat. ROK

Czytaj także: CYBERFOTO. Tu kształtowała się historia „cyfry”