fbpx

„Piknik sąsiedzki” z okazji 1. rocznicy otwarcia Domu Oczami Brata w Częstochowie

Fundacja Oczami Brata zaprasza na „Piknik sąsiedzki” z okazji pierwszej rocznicy otwarcia Domu Oczami Brata w Częstochowie. Wydarzenie odbędzie się w sobotę, 18 maja. Start o godz. 12.

Podczas sobotniego wydarzenia zostanie otwarta Mediateka i Biblioteka Domu Oczami Brata, adresowana dla lokalnej społeczności! Organizatorzy proszą o zabranie ze sobą koców, aby wszyscy mogli wspólnie usiąść na terenie zielonym Domu Oczami Brata (ul. Brzezińska 57/59) i w piknikowym klimacie spędzić miło czas.

„Piknik sąsiedzki” rozpocznie się o godz. 12. Pół godziny później zaplanowano warsztaty rakietowe dla przedszkolaków (obowiązuje wcześniejsze zgłoszenie). Z kolei o godz. 13.30 do 14.30 działać ma scena młodych talentów. Od godz. 14.30 do 15 trwać będą zajęcia z zumby, czyli połączenie świetnej zabawy tanecznej z treningami. Potem otwarte zostaną wspomniane na początku Mediateka i Biblioteka Domu Oczami Brata. Na finał pikniku o godz. 15.30 zaplanowano koncert uzdolnionego wokalisty Roberta Mateuszka.

Oprócz tego Fundacja Oczami Brata zaplanowała moc innych atrakcji. Będzie więc stoisko gastronomiczne (napoje, ciasta, integracyjny grill, wata cukrowa); Grateka – stanowisko do gier planszowych dla całej rodziny; animacje z chustą animacyjną, zawody sportowe; warsztaty tworzenia mydełek i zawieszek do szafy oraz tworzenia biżuterii z koralików; malowanie twarzy, warkoczyki, tatuaże; pokaz straży pożarnej; dmuchaniec i strefa chillout. Przewidziano też zwiedzanie Domu Oczami Brata i Teatru Nowego w Częstochowie.

Wstęp na piknikowe atrakcje jest wolny.

"Piknik sąsiedzki" z okazji 1. rocznicy otwarcia Domu Oczami Brata w Częstochowie 2
Piknik sąsiedzki – mat. FOB

Organizatorzy przewidzieli również dodatkowe wydarzenie. O godz. 19 w Teatrze Nowym rozpocznie się monodram Darii Jagodzińskiej pt. „Kiedy kocham śpiewam najpiękniej” opowiadający o twórczości Edith Piaf (wydarzenie biletowane).

red.

Czytaj także: W Częstochowie otwarto Dom Oczami Brata