fbpx
WYSTAWA NIERUCHOMOŚCI W M1
Strona głównaPolecaneRecord Store Day i 18. urodziny Komisu Płytowego Królestwo w Częstochowie

Record Store Day i 18. urodziny Komisu Płytowego Królestwo w Częstochowie

12 czerwca Komis Płytowy Królestwo świętuje swoje 18. urodziny.W tym samym terminie świętowany jest tegoroczny Record Store Day. Wydarzenie potrwa do godz. 16.

Komis Płytowy Królestwo istnieje na mapie Częstochowy już od 18 lat. Niezmiennie rządy sprawuje w nim Marcin Dworak, znany w mieście jako DJ Senior Pancho. Pomysł stworzenia takiego miejsca w naszym mieście, przywiózł z Holandii. To tam trafił do sklepu płytowego, który zafascynował go klimatem.

Królestwo znajdziemy przy Al. NMP 3. Można znaleźć tu każdy gatunek na każdym nośniku. Od bluesa, po rock, r’n’b po…. kolędy.

Komis niezmiennie stanowi ulubione miejsce dla tych, którzy lubią spędzać czas na poszukiwaniu unikatów. Trafią tu na winyle, cd, kasety, DVD czy Blu Ray (o Królestwie można przeczytać więcej na www.facebook.com/komis.plytowy.krolestwo

Record Store Day 2021

Record Store Day i 18. urodziny Komisu Płytowego Królestwo w Częstochowie 1
Komis Płytowy Królestwo (mat. Facebook)

Urodziny Królestwa wypadają w sobotę 12 czerwca. Termin ten pokrywa się z datą tegorocznej edycji Record Store Day. To globalna inicjatywa podjęta w 2007 r. przez Chrisa Browna, pracownika jednego z amerykańskich sklepów płytowych. Wymyślił on, żeby przez jeden dzień w roku docenić w specyficzny sposób wyjątkowość niezależnych sklepów muzycznych w Stanach Zjednoczonych oraz setek takich sklepów na całym świecie. Pomysł ten podchwycono w różnych zakątkach świata, od lat w imprezę włącza się również częstochowskie Królestwo.

-My, jak co roku od kilku lat, robimy to po swojemu. I jak co roku dodatkowo w tym dniu świętujemy urodziny Królestwa. W tym roku wchodzimy w pełnoletność, dlatego z tej okazji przygotowaliśmy kilka niespodzianek i atrakcji. Po pierwsze, niby nic wielkiego, ale przywitamy Was w tym dniu w zupełnie innej konfiguracji. Mianowicie od właśnie tego dnia, uruchamiamy inne wejście do Królestwa. Dorobiliśmy się nowych schodów, które wszystkich gości wprowadzą prosto z podwórka, a nie jak do tej pory przez klatkę schodową. A jako, że każdy z gości będzie przechodził przez nowe drzwi pierwszy raz, traktujemy to jako jedną z atrakcji. Po przekroczeniu progu ukaże się Wam, nowe przearanżowane wnętrze z pozmienianą mapą sklepu – zapowiadają organizatorzy.

A skoro są to urodziny to prezentów również nie zabraknie. Dla każdego klienta, który zrobi choćby najmniejsze zakupy, przewidziano bonusy do zakupów do wykorzystania dzięki „karcie bonusowej”, która będzie uruchamiana zaraz po jej otrzymaniu. Dodatkowo z okazji 18-stki, każdy klient dostanie 18 proc. rabatu na większość produktów.

Sobotnie świętowanie rozpocznie się w samo południe i potrwa do godz. 16. Na ten dzień organizatorzy przewidzieli również dostawę winyli (różne gatunki) prosto z Anglii i Holandii. Z atrakcji artystycznych, będziecie można posłuchać zaś DJ-ów oraz obejrzeć kolekcję magnetofonów typu BoomBox i Ghettoblaster pewnego częstochowskiego kolekcjonera.

O dobry klimat zadbają DJ I-Rec, Kacper Kapsa, DJ Mati oraz oczywiście sam Senior Pancho. Wstęp jest wolny, a więcej informacji można znaleźć na Facebooku.

Zuzanna Suliga

Czytaj także: Jubileuszowa wystawa prac Tomasza Sętowskiego w Muzeum Częstochowskim

WSPS - studia magisterskie - ratownictwo medyczne, pielęgniarstwo

Popularne

- Advertisment -