fbpx
Strona głównaSportPiłka nożnaRaków wygrywa z Miedzią Legnica 1:0 i zostaje liderem Ekstraklasy

Raków wygrywa z Miedzią Legnica 1:0 i zostaje liderem Ekstraklasy

Miedź Legnica zawitała na Limanowskiego i wyjedzie z Częstochowy bez punktu choć miała szanse na korzystny wynik. Raków Częstochowa objął jednak fotel lidera PKO BP Ekstraklasy pomimo niespodziewanie trudnego spotkania z beniaminkiem.

Przed spotkaniem wśród kibiców Rakowa Częstochowa panował radosny nastrój. Do Częstochowy przyjechała drużyna Miedzi, która zamyka tabelę Ekstraklasy więc wydawałoby się, że mecz nie będzie szczególnie trudnym na wicemistrzów Polski.

Raków wygrywa z Miedzią Legnica 1:0 i zostaje liderem Ekstraklasy 1

I już w 2 minucie bramka zdobyta przez Iviego jakby potwierdziła, że spotkanie będzie łatwe a kolejne bramki to jedynie kwestia minut. Zawodnicy Rakowa atakowali a Miedziowi gubili się, tracili piłkę, nie potrafili skutecznie rozegrać piłki. W 22 minucie mogło być w zasadzie po meczu bowiem kolejny raz trafił do bramki Ivi jednak sędziowie dopatrzyli się spalonego. Miedź wydaje się być bezradna aż do 42 minuty. Jeden z nielicznych wypadów zawodników z Legnicy. Kobacki próbując dośrodkowywać w niewygodnej pozycji trafia w rękę stojącego w polu karnym Arsenicia – KARNY ! Sędzia początkowo nie ma wątpliwości lecz po skorzystaniu z VAR-u karnego odwołuje. W 45 minucie schodzi z boiska Lopez wyraźnie utykając i zastępuje go Nowak.

Raków wygrywa z Miedzią Legnica 1:0 i zostaje liderem Ekstraklasy 2
Raków wygrywa z Miedzią Legnica 1:0 i zostaje liderem Ekstraklasy 3

Raków wygrywa z Miedzią Legnica 1:0 i zostaje liderem Ekstraklasy 4
Raków wygrywa z Miedzią Legnica 1:0 i zostaje liderem Ekstraklasy 5

To właśnie zmiennik Iviego najpierw sam miał szansę podwyższyć wynik lecz jego strzał wybronił Abramowicz. Kilka minut później świetnie dośrodkował lecz Svarnas niestety nie odnalazł się najlepiej w sytuacji i fatalnie przestrzelił. W 70 minucie znów po podaniu Nowaka kiksuje Piasecki.

Pomimo kolejnych zmarnowanych sytuacji wydawał się, że gospodarze mają spotkanie pod kontrolą. W 71 minucie na boisku pojawił się Koldo Obieta a już 2 minuty później pada w polu karnym Rakowa faulowany przez Kovacevica ! Karny dla gości tym razem podtrzymany po interwencji VAR.

Raków wygrywa z Miedzią Legnica 1:0 i zostaje liderem Ekstraklasy 6

Ángelo Henríquez kontra Vladan Kovačević. Z pojedynku ku uciesze kibiców Rakowa Częstochowa wychodzi bramkarz gospodarzy.

Końcówka meczu stała się nerwowa i brzydka. Od 88 minuty sędzia upomniał jeszcze żółtymi kartkami Arsenicia,Berggrena i Papanikolaou z Rakowa oraz Santiago Naveda drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną za kolejny brzydki faul.

Raków Częstochowa pomimo niespodziewanych problemów wygrywa mecz a Legniczanie mogą jedynie żałować straconej szansy na wydarcie punktu z boiska lidera Ekstraklasy.

Raków wygrywa z Miedzią Legnica 1:0 i zostaje liderem Ekstraklasy 7
Raków wygrywa z Miedzią Legnica 1:0 i zostaje liderem Ekstraklasy 8

Raków wygrywa z Miedzią Legnica 1:0 i zostaje liderem Ekstraklasy 9
WSPS - studia magisterskie - ratownictwo medyczne, pielęgniarstwo
Nowa Deweloper - Mieszkania i domy w Częstochowie

Popularne

- Advertisment -Nowa Deweloper - Mieszkania i domy w Częstochowie