Raków wygrał z Lechem i zdobył twierdzę Poznań!

Piłkarze Rakowa Częstochowa wygrali w niedzielę w Poznaniu z Lechem 1:0 i zrównali się z „Kolejorzem” punktami. Raków i Lech do prowadzącej Pogoni Szczecin tracą już tylko punkt. Zapowiada się pasjonująca walka o Mistrza Polski!

Piłkarze Lecha i Rakowa do niedzielnego meczu w Poznaniu przystępowali znając wyniki wcześniej zakończonych spotkań w 24. kolejce PKO BP Ekstraklasy. Zawodnicy Lecha wiedzieli, że stracili pozycję lidera na rzecz Pogoni Szczecin, która rozbiła Radomiaka Radom 4:0. Pogoń tym samym powiększyła przewagę nad Rakowem do 4 punktów. Dlatego pojedynek na stadionie „Kolejorza” miał ogromne znaczenie. W przypadku zwycięstwa Lecha piłkarze z Poznania odzyskaliby prowadzenie w tabeli. W sytuacji, gdy wygrałby Raków to czerwono-niebiescy zrównaliby się punktami z Lechem, a do lidera ze Szczecina mieliby tylko 1 punkt straty…

Rangę meczu można było wyczuć od początku spotkania. Niedzielny mecz cieszył się dużym zainteresowaniem kibiców. Na stadionie Lecha pojawiło się ok. 30000 fanów. Piłkarze Lecha i Rakowa od pierwszych minut postawili na twardą walkę i szybką grę. Choć pierwsza połowa była rozgrywana w szybkim tempie kibice nie doczekali się goli.

Druga połowa rozpoczęła się dobrze dla Rakowa. Już w 50. minucie spotkania gola dla Rakowa zdobył Hiszpan Ivi Lopez. Lech mógł wyrównać w 71. minucie, ale na szczęście strzał gospodarzy przeleciał obok słupka bramki Rakowa.

Do końca spotkania było sporo nerwów, ale częstochowianie rozbijali ataki Lecha i utrzymali prowadzenie. Dzięki wygranej w Poznaniu Raków zrównał się punktami z Lechem. Obydwie drużyny mają po 48 punktów i do lidera Pogoni Szczecin tracą tylko punkt. Zapowiada się pasjonująca walka o mistrzostwo Polski!

Lech Poznań – Raków Częstochowa 0:1 (0:0)

Bramki: 0:1 Ivi Lopez (50.)

Raków: Kovacević – Niewulis, Arsenić, Petrasek, Lederman (85. Czyż), Papanikolau, Tudor, Kun (90. Rundić), Wdowiak (85. Arak), Ivi Lopez (77.Sturgeon), Gutkovskis (85. Musiolik).