fbpx
Strona głównaWiadomościRegionPowstaje projekt budowy obwodnicy dla Blachowni i Herbów

Powstaje projekt budowy obwodnicy dla Blachowni i Herbów

W Katowicach, w siedzibie Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, zorganizowano spotkanie dotyczące projektu budowy obwodnicy dla Blachowni i Herbów.

Obwodnica miałaby powstać w ciągu drogi krajowej nr 46.

Dzięki takiemu rozwiązaniu będzie możliwe  wyprowadzenie ruchu tranzytowego, który przebiega aktualnie przez te miejscowości.

Przewidywana długość obwodnicy wyniesie ok. 11 km. Nowe przedsięwzięcie komunikacyjne przyczyni się do zwiększenia bezpieczeństwa, odciąży zwiększony ruch w tym obszarze. Odcinek ten będzie za jakiś czas kluczowy ze względu na połączenie autostrady A1 z planowaną drogą ekspresową S11.

Burmistrz Blachowni-Sylwia Szymańska, podkreśla, że znaczny ruch na odcinku drogi powiatowej 1049S wynika z łatwego dojazdu ze Specjalnej Strefy Ekonomicznej Skorki do drogi krajowej nr 46. Jeśli ruch ciężkich pojazdów, które często korzystają z tej trasy, zostanie stamtąd wyprowadzony, poprawi się komfort życia mieszkańców Ostrów i zwiększy bezpieczeństwo użytkowników. Droga, która teraz służy jako odcinek tranzytowy, stanie się drogą lokalną. Dlatego w projekcie budowy obwodnicy, należy uwzględnić właśnie przeniesienie ruchu z drogi powiatowej 1049S.

Mieszkańcy Blachowni będą mogli wziąć udział w konsultacjach społecznych podczas których będą omawiane szczegóły projektu i budowy obwodnicy. Konsultacje odbędą się w marcu, a ich dokładny termin zostanie podany na stronie internetowej Urzędu Miasta Blachowni. W najbliższym czasie mieszkańcy dowiedzą się jakie projekty zostały przygotowane przez konsorcjum TRAKT Sp. zo. o Sp. K.(lider) i Sp. zo. o (partner) w porozumieniu z GDDKiA.

Zachęcamy do śledzenia informacji związanych z planowanymi konsultacjami społecznymi na stronie: https://blachownia.pl/

WSPS - studia magisterskie - ratownictwo medyczne, pielęgniarstwo
Ford Puma hybrydowy SUV

Popularne

- Advertisment -Ford Puma hybrydowy SUV