Raków w zimowej scenerii pokonał Piasta Gliwice

Piłkarze Rakowa Częstochowa pokonali w sobotę Piasta Gliwice 1:0. Gola na wagę 3 punktów zdobył Vladislavs Gutkovskis.
Piłkarze Rakowa do meczu z Piastem Gliwice przystąpili po remisie z Wartą Poznań. Częstochowianie po meczu w Grodzisku Wielkopolskim stracili 9 punktową przewagę nad Legią Warszawa. Przed spotkaniem z Piastem wynosiła ona 7 punktów. Dlatego czerwono-niebiescy w twierdzy Częstochowa (w rundzie jesiennej Raków wygrał przy Limanowskiego 8 meczów i 1 zremisował) chcieli rozpocząć rundę wiosenną od zwycięstwa i wrócić na tor zwycięstw.

Pierwsza połowa była senna. Od początku inicjatywę przejęli goście, którzy zapowiadali, że w Częstochowie nie są bez szans. Ale Raków umiejętnie neutralizował ataki gliwiczan i wyprowadzał swoje…

Gospodarze w 40. minucie objęli prowadzenie. W zamieszaniu w polu karnym piłkę do bramki Piasta skierował Vladislavs Gutkovskis. Piłka przekroczyła linię bramkową i została wybita, ale sędzia Szymon Marciniak uznał gola i wskazał na środek boiska.

Po zmianie stron Raków kontrolował wydarzenia na boisku. Spotkanie było rozgrywane w zimowej scenerii przy obfitych opadach śniegu. Czerwono-niebiescy zdołali utrzymać prowadzenie i mogli cieszyć się z 9 zwycięstwa w obecnym sezonie przy „L83”.