Raków pokonał Pogoń Szczecin i traci do lidera już tylko 3 punkty!

Piłkarze Rakowa w zaległym spotkaniu pokonali Pogoń Szczecin i mają już 13 punktów w tabeli PKO BP Ekstraklasy. Do lidera Wisły Płock tracą już tylko 3 „oczka”…

Piłkarze Rakowa w niedzielę wygrali we Wrocławiu ze Śląskiem aż 4:1 i w dobrych nastrojach podchodzili do spotkania z Pogonią. Trener Rakowa mówił, że jego drużyna będzie walczyć o 3 punkty, ale podkreślał też, że Pogoń to wzorowo prowadzony klub i kandydat do mistrzostwa Polski.

Obydwa zespoły bardzo uważnie podeszły do spotkania, dlatego w pierwszej połowie było więcej niedokładności niż prawdziwych podbramkowych sytuacji.

W przerwie trener Papszun zdecydował się na jedną zmianę. Za Bogdana Racovitana wszedł Mateusz Wdowiak. Jak się okazało, był to strzał w dziesiątkę, bo Wdowiak w 55. minucie wyprowadził Raków na prowadzenie 1:0. Druga odsłona była zdecydowanie ciekawsza. W 70. minucie powinno być 2:0 dla Rakowa po główce Zorana Arsenica, ale bramkarz Pogoni Dante Stipica uratował sytuację, a w dobitce Wdowiak z 7 metrów strzelił nad poprzeczką…

Piłkarze Rakowa utrzymali prowadzenie do końca meczu i odnieśli bardzo ważne zwycięstwo.

Raków po 6 meczach ma 13 punktów, zrównał się z Pogonią i awansował na 3. miejsce w tabeli PKO BP Ekstraklasy. Do lidera Wisły Płock Raków traci 3 punkty i ma jeszcze zaległy mecz z Piastem Gliwice.