Piłkarze Skry Częstochowa odpadli z PP z Wisłą Płock

Lider PKO BP Ekstraklasy Wisła Płock wygrała w 1/32 Fortuna Puchar Polski ze Skrą Częstochowa, co oznacza, że częstochowianie mogą skoncentrować się już na grze w Fortuna 1 Lidze.

Losowanie sprawiło, że piłkarze 1-ligowej Skry Częstochowa w 1/32 Fortuna Puchar Polski zmierzyli się z Wisłą Płock, która jest liderem PKO BP Ekstraklasy. Zdecydowanym faworytem byli goście, którzy wygrali w Bełchatowie ze Skrą 3:1 i wywiązali się z zadania.

Wisła już w 6. minucie mogła zdobyć pierwszego gola. Goście mieli rzut karny, ale Karol Szymkowiak obronił strzał Marko Kolara. Co się jednak odwlecze to nie uciecze. Płocczanie utrzymywali się przy piłce i konstruowali akcje. Pierwszego gola zdobyli w 8. minucie meczu po strzale Steve Kapuadi. Kolejny gol padł w 34. minucie i Wisła prowadziła ze Skrą już 2:0. Mimo przewagi gości Skra też miała swoje sytuacje. Zabrakło jednak pewności i wykończenia.

Po przerwie kibice zobaczyli kolejne dwie bramki. W 74. minucie meczu goście wyprowadzili szybką kontrę po której Dawid Kocyła podwyższył na 3:0.

Skra szybko odpowiedziała bramką kontaktową. Damian Hilbrycht podał do Krzysztofa Ropskiego, a ten zdobył kontaktowego gola dla gospodarzy. Więcej bramek nie padło i mecz zakończył się zwycięstwem Wisły Płock 3:1. Dla Skry na pewno był to mecz z nowym doświadczeniem.

Piłkarzy Skry po odpadnięciu z Pucharu Polski mogą skoncentrować się na grze w Fortuna 1 Lidze. W ostatnim meczu Skra zremisowała w Bełchatowie z Sandecją Nowy Sącz 0:0, a w najbliższym spotkaniu zagra w sobotę w Rzeszowie z Resovią. Resovia to ostatni zespół w tabeli. Rzeszowianie w 8 meczach zdobyli 4 punkty. Ich bilans to 4 remisy i 4 porażki. Warto, aby piłkarze Skry pokusili się w Rzeszowie o 4 zwycięstwo w lidze…

AK, fot: Natanael Brewczyński (Skra Częstochowa)

Skra Częstochowa – Wisła Płock 1:3 (0:2)

Bramki: 0:1 Kapuadi (8.), 0:2 Kvocera (34.), 0:3 Kocyła (74.), 1:3 Ropski (78.)

Skra: Szymkowiak – Michalski, Sadowski (46. Mesjasz), Czajka, Niedbała, Babiarz, Sajdak, Winiarczyk (60. Flak), Łukasiak (60. Hilbrycht), Pyrdoł, Sangowski (71. Ropski).