fbpx

Raków kończy w sobotę mistrzowski sezon z Zagłębiem Lubin. A po meczu feta na Placu Biegańskiego!

Piłkarze Rakowa Częstochowa rozegrają w sobotę ostatni mecz sezonu w PKO BP Ekstraklasie. O godz. 17:30 zmierza się z Zagłębiem Lubin. Po meczu odbiorą złote medale i puchar za mistrzostwo Polski i ruszą w miasto na fetę z kibicami na Plac Biegańskiego.

Raków ostatni mecz sezonu rozegra w sobotę przy Limanowskiego 83. Czerwono-niebiescy podejmować będą Zagłębie Lubin. Po meczu piłkarze Rakowa odbiorą złote medale za mistrzostwo Polski i okazały puchar. W sobotę nastąpi też pożegnanie trenera Marka Papszuna, który wraz z końcem czerwca przestanie pracować w częstochowskim klubie. Przez ponad 7 lat trener Papszun wyprowadził Raków z 2 ligi i wprowadził na szczyt polskiej ekstraklasy. Raków pod wodzą Papszuna zdobył mistrzostwo Polski, dwa razy Puchar Polski, dwa razy Superpuchar Polski i dwa wicemistrzostwa Polski. Klub organizuje akcję i zachęca, aby na sobotni mecz przyjść w niebieskich czapeczkach z daszkiem, aby w ten sposób podziękować trenerowi Papszunowi za 7 lat wytężonej pracy w Rakowie. W 7. minucie meczu kibice mają owacją na stojąco podziękować trenerowi Papszunowi.

Po meczu piłkarze Rakowa będą świętować mistrzostwo Polski wraz z kibicami na Placu Biegańskiego, gdzie o godz. 21 ma rozpocząć się oficjalna feta. Wcześniej piłkarze zbiorą się na Placu Daszyńskiego i odkrytym autobusem przejadą Al. NMP na Plac Biegańskiego, gdzie będzie ustawiona scena.

W niedzielę mistrzowski puchar ma być obecny m.in. na festynie w parafii Św. Wojciecha, a także na Placu Biegańskiego.

MR-K fot: AK

Raków kończy w sobotę mistrzowski sezon z Zagłębiem Lubin. A po meczu feta na Placu Biegańskiego! 2
Raków kończy w sobotę mistrzowski sezon z Zagłębiem Lubin. A po meczu feta na Placu Biegańskiego! 3
Raków kończy w sobotę mistrzowski sezon z Zagłębiem Lubin. A po meczu feta na Placu Biegańskiego! 4
Raków kończy w sobotę mistrzowski sezon z Zagłębiem Lubin. A po meczu feta na Placu Biegańskiego! 5
Raków kończy w sobotę mistrzowski sezon z Zagłębiem Lubin. A po meczu feta na Placu Biegańskiego! 6
Raków kończy w sobotę mistrzowski sezon z Zagłębiem Lubin. A po meczu feta na Placu Biegańskiego! 7