fbpx
Targi budowlane, wyposażenia wnętrz i nieruchomości Częstochowa
Strona głównaWypoczynekChodzą bo lubią, a inni chętnie pójdą za nimi.

Chodzą bo lubią, a inni chętnie pójdą za nimi.

„Chodzę bo lubię”, to hasło, które przyświeca wszystkim pasjonatom spędzania czasu na świeżym powietrzu i akcji Fundacji Wychowanie przez Sport.

„Młodszą siostrą” akcji „Biegam bo lubię” jest coraz popularniejsza inicjatywa – „Chodzę bo lubię”. I rzeczywiście, to wystarczy, by rozpocząć swoją sportową przygodę i zadbać o kondycję.

Spacery z kijkami organizowanie są przez Fundację Wychowanie przez Sport i Fundację Klubu Polskiej Lekkiej Atletyki.

W Częstochowie trwa właśnie trzecia edycja spotkań pasjonatów i amatorów nordic walking. Spotkania odbywają się co tydzień w Lasku Aniołowskim, w poniedziałki o godz. 18:00. Dołączyć może każdy, kto lubi spędzać czas na świeżym powietrzu, lubi ruch i spacery.

Treningi są bezpłatne i prowadzą je instruktorzy Stowarzyszenia Nordic Team Częstochowa. Zainteresowanie jest ogromne i to najlepsza wizytówka zarówno zajęć jak i całej ekipy fanów spacerów z kijkami. Profesjonalne oczy trenerów zwracają uwagę zarówno na amatorów jak i na zaawansowanych zawodników. Wszystko zgodnie z możliwościami i chęciami uczestników. Zajęcia przyciągają, co najlepiej pokazuje frekwencja na cotygodniowych spotkaniach. Czasem zjawia się nawet 70 osób! Na początku zawsze odbywa się rozgrzewka, potem godzinny spacer z kijkami, a na koniec rozciąganie.

Treningi odbywają się od kwietnia do listopada, dedykowane są osobom od 16-tego roku życia, ale młodsi pod opieką dorosłych też mogą dołączyć.

Więcej szczegółów na lokalnym, częstochowskim fanpejdżu https://www.facebook.com/profile.php?id=100063554772007 oraz na FB Nordic Team Częstochowa.

No to w drogę!

WSPS - studia magisterskie - ratownictwo medyczne, pielęgniarstwo

Popularne

- Advertisment -