Raków bez problemów pokonał Wisłę Płock. Gole Petraska, Cebuli i Tijanica

Raków Częstochowa odniósł czwarte zwycięstwo w PKO BP Ekstraklasie. Częstochowscy piłkarze w 6. kolejce pokonali w Bełchatowie Wisłę Płock 3:0 i utrzymali pozycję wicelidera!

Raków w obecnym sezonie daje swoim kibicom dużo radości. Podopieczni trenera Marka Papszuna w 6 meczach zdobyli już 13 punktów i zajmują pozycję wicelidera. Raków ma na koncie 4 zwycięstwa, remis i tylko jedną porażkę poniesioną w pierwszej kolejce z mistrzem Polski Legią Warszawa. Od pięciu spotkań Raków jest niepokonany…

Swoją bardzo dobrą formę czerwono-niebiescy potwierdzili w piątek w Bełchatowie, gdy pewnie pokonali Wisłę 3:0. Gospodarze już w 11. minucie wyszli na prowadzenie po golu głową kapitana Tomasa Petraska. Druga bramka padła zaraz na początku drugiej połowy. Na 2:0 podwyższył Marcin Cebula, który otrzymał podanie od Davida Tijanica i strzałem po ziemi, między nogami bramkarza Wisły zdobył drugiego gola. Wynik spotkania ustalił Tijanic, który otrzymał idealne podanie od Patryka Kuna.

Częstochowianie prowadząc 3:0 kontrolowali wynik spotkania i wydarzenia na boisku, a po ostatnim gwizdku sędziego mogli cieszyć się z czwartego zwycięstwa w sezonie.

Raków Częstochowa – Wisła Płock 3:0 (1:0)

Bramki: 1:0 Petrasek (11.), 2:0 Cebula (48.), 3:0 Tijanić (67.)

Raków: Szumski – Wilusz, Petrasek, Piątkowski, Tudor (84. Bartl), Sapała, Poletanović (79. Schwarz), Kun, Tijanic (85. Malinowski), Cebula (79. Lopez Alvarez), Gutkovskis (87. Szelągowski).