Bardzo dobrze prezentują się młodzi siatkarze Exact Systems Norwida podczas turnieju finałowego Mistrzostw Polski kadetów. Częstochowianie wygrali w grupie dwa mecze i zapewnili sobie awans do sobotnich półfinałów i cały czas są w walce o złoty medal i mistrzostwo Polski.

Kadeci Exact Systems Norwida w czołowej czwórce Mistrzostw Polski. W sobotę powalczą o finał, a w niedzielę o medal MP! 2

Exact Systems Norwid od środy rywalizuje w turnieju finałowym mistrzostw Polski kadetów, który rozgrywany jest w Szamotułach. Częstochowscy siatkarze wygrali 2 z 3 meczów i awansowali do sobotnich półfinałów. ESN pokonał 3:1 AKS V LO Rzeszów, przegrał z Wifamą Łódź 2:3, w tym tie-breaka 19:21! W piątkowym spotkaniu częstochowianie pokonali 3:2 MOS Wola Warszawa i zapewnili sobie awans do czołowej czwórki w Polsce!

– To wielki sukces częstochowskiej siatkówki – relacjonuje dla Gazeta Regionalna Rafał Pośpiech, tata siatkarza ESN Marcela Pośpiecha. – Kadeci Norwida meldują się w najlepszej czwórce zespołów na Finale Mistrzostw Polski juniorów młodszych. Nasi zawodnicy po dwóch zwycięstwach czekają na przeciwnika w półfinale. Po południu będzie już wiadomo z kim gramy w sobotę i o której godzinie.

Rafał Pośpiech, który jest jednocześnie najwyżej obecnie postawionym częstochowskim sędzią siatkówki (uprawnienia Tauron Liga, czyli najwyższa klasa rozgrywek kobiet w Polsce) i Przewodniczącym Wydziału Siatkówki Plażowej PZPS jest w Szamotułach i dopinguje swojego syna i innych siatkarzy z drużyny. Pośpiech zachęca też do śledzenia relacji z Mistrzostw Polski, które są dostępne pod poniższym linkiem: