fbpx
Strona głównaBezpieczeństwoRadomsko. Trzech obywateli Ukrainy dotkliwie pobiło swojego rodaka

Radomsko. Trzech obywateli Ukrainy dotkliwie pobiło swojego rodaka

Na wniosek śledczych oraz prokuratora sąd tymczasowo aresztował trzech obywateli Ukrainy, którzy dotkliwie pobili swojego rodaka. Poszkodowany musiał zostać poddany operacji ratującej życie.

Do zdarzenia doszło w nocy z 15 na 16 sierpnia. Dyżurny policji otrzymał informację, że do radomszczańskiego szpitala został przywieziony pobity mężczyzna. Okazało się, że konieczne było wykonanie operacji ratującej jego życie. Sprawą natychmiast zajęli się kryminalni, których działania doprowadziły do zatrzymania trzech sprawców tego przestępstwa. To obywatele Ukrainy w wieku 26, 31 i 33 lata. Mężczyźni trafili do policyjnego aresztu 16 sierpnia.

Radomsko. Trzech obywateli Ukrainy dotkliwie pobiło swojego rodaka 1
mat. KPP w Radomsku

Z ustaleń mundurowych wynika, że do pobicia doszło w Radomsku, na terenie posesji, gdzie przebywali obcokrajowcy. Ze zgromadzonego przez śledczych materiału dowodowego wynika, że agresorzy przewrócili swoją ofiarę na ziemię, bili i kopali po całym ciele, zwłaszcza po klatce piersiowej oraz brzuchu. Wszystko wskazuje na to, że pomiędzy mężczyznami doszło do kłótni. Najprawdopodobniej oprawcom nie spodobało się w jaki sposób pokrzywdzony zwrócił im uwagę, że za głośno słuchają muzyki. Zaznaczyć trzeba, że uczestnicy tego zdarzenia byli pijani.

17 sierpnia prokurator złożył do sądu wniosek o zastosowanie wobec oprawców tymczasowego aresztowania. Kolejnego dnia sąd poparł wniosek. Zatrzymani za swoje postępowanie odpowiedzą przed sądem. Przestępstwo pobicia zagrożone jest karą do 3 lat pozbawienia wolności.

ZS

- Advertisment -

Popularne

- Advertisment -

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here