fbpx
Strona głównaWiadomościCzęstochowa informacjeJasna Góra. Przed nami drugi szczyt pielgrzymkowy

Jasna Góra. Przed nami drugi szczyt pielgrzymkowy

Pierwsze duże grupy (opolska i gliwicka) wejdą na szczyt jasnogórski, 21 sierpnia. Trzy dni później, 24 sierpnia wejdzie dotrze tu m.in. 96. Piesza Pielgrzymka Łódzka.

Pierwszy szczyt pielgrzymkowy przypadł na termin 13-15 sierpnia. Przed nami jego druga tura. Już tradycyjnie duży strumień pątników; pieszych i rowerowych, przybędzie na Jasną Górę na uroczystość Matki Bożej Częstochowskiej (26 sierpnia). To głównie grupy parafialne i dekanalne z metropolii łódzkiej, kaliskiej, katowickiej i częstochowskiej, ale są też diecezjalne pielgrzymki; diec. opolskiej, gliwickiej, arch. łódzkiej, diec. tarnowskiej i Pielgrzymka Zagłębiowska (diec. sosnowieckiej).

Podobnie jak to było do tej pory, tegoroczne pielgrzymowanie odbywa się zgodnie z wytycznymi Głównego Inspektora Sanitarnego.

Pierwsze duże grupy wejdą na szczyt jasnogórski już w sobotę, 21 sierpnia. Wtedy to przybędą pielgrzymki: opolska i gliwicka. Trzy dni później, tj. 24 sierpnia dotrze tu m.in. 96. Piesza Pielgrzymka Łódzka.

W wigilię święta, 25 sierpnia, do Częstochowy przybędą zaś choćby Piesza Pielgrzymka Diecezji Tarnowskiej oraz dwie grupy pielgrzymów z paulińskich parafii – z Wieruszowa (to jedna ze starszych grup, bo przyjdą po raz 282.) i z Wielgomłyn.

W drodze na szczyt jest już 39. Piesza Pielgrzymka Tarnowska, która w tym roku ma formę sztafety. Należy do najliczniejszych, tylko w pierwszym dniu, kiedy na szlak wyruszyły trzy grupy, uczestniczyło w nich ponad tysiąc osób.

Tu Jasnej Górze swoje kroki kieruje również 38. Praska Pielgrzymka Pomocników Maryi Matki Kościoła. Stanowi ona duchowe przygotowanie do beatyfikacji kard. Stefana Wyszyńskiego, który w 1969 r. powołał ruch Pomocników do istnienia. Pątnicy już na początku drogi do Częstochowy przechodzili obok parafii we Wrociszewie, gdzie organistą był ojciec prymasa, a delegacja pielgrzymki odwiedziła grób rodziny Wyszyńskich. Pątnicy z ruchu Pomocników Maryi Matki Kościoła 26 sierpnia na Jasnej Górze przeżywać będą swoje patronalne święto.

Tegoroczna uroczystość Matki Bożej Częstochowskiej wpisana będzie także w duchowe przygotowanie do beatyfikacji Prymasa Stefana kard. Wyszyńskiego.

Więcej informacji na stronie www.jasnagora.com.

ZS

- Advertisment -

Popularne

- Advertisment -

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here