fbpx
WYSTAWA NIERUCHOMOŚCI W M1
Strona głównaWiadomościRadomskoRadomsko. Ile było ślubów, ale rozwodów w minionym roku?

Radomsko. Ile było ślubów, ale rozwodów w minionym roku?

Tradycyjne na początku nowego roku Urząd Stanu Cywilnego w Radomsku przygotował nieco danych statystycznych z minionego roku.

Według danych urzędowych w 2021 r. dokonano 1030 rejestracji aktów urodzeń (o pięć więcej niż chłopców). To o 81 aktów mniej niż w roku poprzednim. Z kolei małżeństwo zarejestrowano 275, czyli o 32 więcej niż w 2020 r. Urząd Stanu Cywilnego w Radomsku zarejestrował także 1303 aktów zgonów. Było ich o 25 więcej niż datowano poprzednio.

Jakie były najpopularniejsze imiona wybierane przez rodziców urodzonych w ubiegłym roku maluchów? Wśród dziewczynek królowały Zofia, Zuzanna, Maja, Natalia, Oliwia, Lena, Hanna, Pola, Julia i Alicja. Z kolei jeśli chodzi o imiona męskie na topie byli Antoni, Jan, Miłosz, Filip, Jakub, Tymon, Aleksander, Piotr, Szymon, a także Stanisław.

Warto dodać, że w minionym roku na podstawie prawomocnych orzeczeń sądów okręgowych naniesiono 111 wzmianek dotyczących rozwiązania małżeństwa przez rozwód.

W Urzędzie Stanu Cywilnego w Radomsku wydano około w sumie: 11 200 odpisów aktów stanu cywilnego, około 2 500 zaświadczeń, 14 decyzji dotyczących zmiany imienia i nazwiska. Zarejestrowano około 5 520 wniosków o wydanie odpisów aktów stanu cywilnego, a także 90 spraw związanych z wręczeniem Medali za długoletnie pożycie małżeńskie dla par małżeńskich z miasta Radomska i gminy Radomsko.

ZS

WSPS - studia magisterskie - ratownictwo medyczne, pielęgniarstwo

Popularne

- Advertisment -