fbpx
WYSTAWA NIERUCHOMOŚCI W M1
Strona głównaPolecaneW Muzeum Powstania Warszawskiego odbędzie się koncert dla Walecznej Agatki z Częstochowy

W Muzeum Powstania Warszawskiego odbędzie się koncert dla Walecznej Agatki z Częstochowy

Z końcem roku nie zakończyła się zbiórka na rzecz Agatki Kuberskiej z Częstochowy. Do niezbędnych 8 milionów złotych brakuje niemal połowy. Sposobów pomocy jest wiele, jednym z nich jest koncert w Muzeum Powstania Warszawskiego.

O walce siedmiolatki, znanej w mieście jako Waleczna Agatka z nowotworem złośliwym mózgu – medulloblastomą IV stopnia pisaliśmy już wielokrotnie na łamach „Gazety Regionalnej”. Koszty jej leczenia protonowego oszacowano na 8 milionów złotych. Od grudnia dziewczynka przebywa w San Diego. Gdy jej stan się pogorszył, mimo że na koncie zbiórki były „jedynie” 2 mln zł, konieczne były radykalne decyzje. W efekcie Agatka polecała odrzutowcem medycznym do USA (opisywaliśmy tu TUTAJ).

Finał zbiórki prowadzonej od 15 listopada 2021 r. za pośrednictwem Fundacji Siepomaga wyznaczono na koniec roku. Niestety, do tego czasu udało się uzbierać połowę potrzebnej sumy. Konieczna była zmiana terminu. Wydłużono go do 1 kwietnia. Na koncie są ponad 4 mln zł. Zbiórkę wsparło dotychczas ponad 64 tys. osób.

W Muzeum Powstania Warszawskiego odbędzie się koncert dla Walecznej Agatki z Częstochowy 1
Agatka Kuberska (fot. Siepomaga)

Po leczeniu konieczna będzie specjalistyczna rehabilitacja

Aktualne informacje dotyczące stanu dziewczynki podawane są na bieżąco. Częstochowianka ma za sobą 12 naświetlań z 30 zaplanowanych.

-Jesteśmy na etapie nauki chodzenia, logicznego myślenia, mówienia całymi zdaniami… Każdego dnia widzimy efekty jej ciężkiej pracy. Największą barierą dla Agaty jest bardzo słaby wzrok, spowodowany uszkodzeniem nerwu wzrokowego. Jeszcze do niedawna nie widziała nic… Dziś Agatka potrafi odróżnić dzień od nocy, czasem uda jej się zobaczyć coś niewyraźnego z bardzo bliskiej odległości. Według lekarzy potrzeba czasu, nawet kilku miesięcy, aby nastąpiła regeneracja nerwu, ale nikt nie ma pewności, jaki będzie efekt końcowy… – piszą na stronie zbiórki rodzice siedmiolatki.

Decyzję o dalszym leczeniu będzie można podjąć miesiąc po zakończeniu leczenia protonowego, czyli na początku marca. Pewne jest jednak to, że Agatka będzie potrzebowała bardzo intensywnej, specjalistycznej rehabilitacji, aby mogła wrócić do sprawności fizycznej sprzed choroby.

W Muzeum Powstania Warszawskiego odbędzie się koncert dla Walecznej Agatki z Częstochowy 2
Agatka Kuberska (fot. Siepomaga)

Koncert w Muzeum Powstania Warszawskiego

Do 8 mln zł brakuje ponad połowy. W akcję pomocy siedmiolatce zaangażowali się nie tylko częstochowianie, ale także ludzie z różnych stron Polski. Najnowszym przykładem tego zaangażowania jest koncert charytatywny „Muzyka z serca do serca”, który odbędzie się… w Muzeum Powstania Warszawskiego.

Wydarzenie w charakterystycznym gmachu przy ul. Grzybowskiej 79 w Warszawie zaplanowano na 25 stycznia na godz. 20. Koncert poprowadzi aktorka Małgorzata Ostrowska-Królikowska.

Przed publicznością wystąpią: Zuzanna Federowicz – harfa, Wiktoria Dettlaff – skrzypce, altówka, Ewelina Karna – skrzypce, Marta Dettlaff – skrzypce, Marcin Malikowski – wiolonczela, Magdalena Irmińska – flet oraz Małgorzata Jończyk – klarnet. W programie: C. Debussy, M. Ravel, C. Saint-Saëns, M. Tournier, E. Parish-Alvares.

W Muzeum Powstania Warszawskiego odbędzie się koncert dla Walecznej Agatki z Częstochowy 3
„Muzyka z serca do serca” (mat. prasowe)

Minimalna cena wstępu, czyli cegiełki wynosi 30 zł. Oczywiście organizatorzy zachęcają uczestników do większych wpłat. Bilety można nabyć drogą internetową przez stronę www.siepomaga.pl i skarbonkę Koncert Charytatywny „Muzyka z serca do serca”. Po dokonaniu wpłaty organizatorzy proszą o kontakt pod adresem mailowym: [email protected] w celu odebrania biletów.

Kto nie może być na koncercie, a chce pomóc Walecznej Agatce, także może to zrobić. Do zbiórki na jej rzecz można dorzucić się TUTAJ, z kolei za pośrednictwem facebookowej grupy “Licytujemy dla Walecznej Agatki” można dołączyć do aukcji na jej rzecz.

Zuzanna Suliga

WSPS - studia magisterskie - ratownictwo medyczne, pielęgniarstwo

Popularne

- Advertisment -