Radomsko – Festyn rodzinny „Mamy dla siebie czas”

0
64
fot. UG w Gidlach

24 lipca przy OSP Gowarzów odbył się Festyn rodzinny. Impreza została zorganizowana w ramach  Lokalnego Programu Mikrograntów: Mikrogranty w Gminie Gidle 2022 pod hasłem „Mamy dla siebie czas”.

Organizatorem tego festynu było Koło Gospodyń Wiejskich Gowarzów. Partnerami w realizacji wydarzenia był Gminny Ośrodek Kultury w Gidlach oraz Ochotnicza Straż Pożarna w  Gowarzowie.

Program imprezy ukierunkowany był przede wszystkim na promowanie profilaktyki uzależnień, jak również zapewnienie uczestnikom dobrej zabawy.

Festyn miał charakter profilaktyczny, był imprezą bezużywkową, w czasie której zostały zorganizowane konkursy, quizy, gry propagujące idee życia bez alkoholu i innych używek, a także zachęcały do zdrowego i sportowego stylu życia.

W czasie trwania festynu uczestnicy mogli wziąć udział w grach ruchowych, które angażowały całe rodziny. Były to między innymi: rodzinny tor przeszkód, przeciąganie liny, bieg w workach, zamykanie w bańce mydlanej, budowle z klocków-rurek. Wśród przygotowanych atrakcji znalazło się także rodzinne balonowe ZOO oraz wspólne gotowanie “Zdrowego kociołka”. Podczas festynu został także przeprowadzony konkurs plastyczny na mapę “Unikajmy używek czyli jak spędzamy wolny czas razem”. Odbył się również rodzinny konkurs “Pomaluj mnie mamo, pomaluj mnie tato”malowanie twarzy i tatuaże brokatowe.

Panie z Koła Gospodyń Wiejskich  Gowarzów przygotowały pyszny poczęstunek i upiekły na tę okazję wyśmienite ciasta.

Zadanie zostało sfinansowane  ze środków Gminy Gidle w ramach w ramach Funduszu Alkoholowego oraz ze środków Narodowego Instytutu Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego w ramach Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich na lata 2021 – 2030 realizowanego przez Centrum OPUS w wysokości 4 tys. zł.

K KIK