fbpx
Strona głównaUncategorized"Degas. Umiłowanie perfekcji", czyli "Wielka Sztuka na ekranie" częstochowskiego OKF-u.

“Degas. Umiłowanie perfekcji”, czyli “Wielka Sztuka na ekranie” częstochowskiego OKF-u.

W niedzielę, 7 lipca OKF – Kino Studyjne “Iluzja” (Al. NMP 64) zaprasza na film “Degas. Umiłowanie perfekcji”. To kolejna odsłona cyklu “Wielka Sztuka na ekranie”.

Tym razem widzowie przeniosą się do Fitzwilliam Museum w Cambridge. Tamtejsza obszerna kolekcja dzieł Degasa jest najbardziej reprezentatywna w Wielkiej Brytanii. Twórcom filmu “Degas. Umiłowanie perfekcji” zapewniono dostęp do rzadkich i różnorodnych dzieł. Dzięki temu reportaż opowiada fascynującą historię dążenia artysty do doskonałości poprzez eksperymentowanie z nowymi technikami, ale i poprzez nauki zaczerpnięte z doświadczeń dawnych mistrzów.

-W późniejszym wieku Degas bywał czasem sfrustrowany własnymi niepowodzeniami spowodowanymi kłopotami ze wzrokiem, ale jego determinacja do wychwytywania rysów codziennego życia była widoczna w każdym znaku, jaki poczynił. Starał się uchwycić nie tylko ruch i prawdę o tancerkach paryskiej opery (z których to obrazów zasłynął), ale także wyścigów konnych i przechodniów na ulicach. Nigdy w pełni nie usatysfakcjonowany, wiele swoich rysunków i rzeźb przechowywał prywatnie przez całe życie, nie prezentując ich nigdy szerokiej publiczności. Teraz, dzięki dokładnemu badaniu, można je uznać za jedne z najpiękniejszych i najbardziej ekspresyjnych dzieł nowożytności. Korzystając z pisemnych relacji przyjaciół i komentatorów oraz z tekstów listów pisanych przez samego artystę, film ujawnia bardziej złożoną prawdę o jednym z najbardziej wpływowych francuskich artystów końca XIX wieku i eksploruje najróżniejsze obszary jego twórczości – od rysunku i pastelu poprzez olejne malarstwo sztalugowe do rzeźby – czytamy w zapowiedzi filmu.

Kolejny odcinek cyklu “Wielka Sztuka na ekranie” odbędzie się w niedzielę, 7 sierpnia. Film “Degas. Umiłowanie perfekcji” prezentowany będzie z polskimi napisami o godz. 17. Bilety normalne kosztują 25 zł, a ulgowe – 20 zł. Szczegóły: www.okf.czest.pl.

ZS

WSPS - studia magisterskie - ratownictwo medyczne, pielęgniarstwo
deklaracja dotycząca źródła ciepła
Dom Konopiska Jamki

Popularne

- Advertisment -