fbpx
Strona głównaBezpieczeństwoWyznaczono punkt kontroli autokarów w czasie ferii

Wyznaczono punkt kontroli autokarów w czasie ferii

Ferie już za kilka dni. Częstochowska policja przypomina o możliwości przeprowadzenia kontroli autokarów.

Instytucje i organizatorzy zimowego wypoczynku, proszeni są o zgłaszanie potrzeby skontrolowania pojazdów z kilkudniowym wyprzedzeniem.

Prośby odnośnie sprawdzenia transportu należy zgłaszać do oficera dyżurnego Komendy Miejskiej Policji w Częstochowie telefonicznie pod numerem telefonu: 47 85 812 55 lub 47 85 812 66

Miejscem wyznaczonym do kontroli jest parking na Rynku Wieluńskim. Autobusy będą również sprawdzane na trasie ich przejazdu.

Stan techniczny autokarów będą oceniać także funkcjonariusze Inspekcji Transportu Drogowego.

Dodatkowo, Ministerstwo Spraw Wewnętrznych uruchomiło internetową usługę bezpiecznyautobus.gov.pl

Jeśli jesteśmy zaniepokojeni lub chcemy zasięgnąć informacji, czy pojazd, którym będziemy jechać, spełnia wymogi bezpieczeństwa, możemy skorzystać z tej platformy cyfrowej.

Każdy zarejestrowany samochód, przeznaczony do przewozu powyżej 9 osób, można w ten sposób odnaleźć i dowiedzieć się, czy posiada on aktualne ubezpieczenia i badanie techniczne. Warto zwrócić uwagę jaka ilość osób może być przewożona i skonfrontować to ze stanem faktycznym.

Na stronie internetowej częstochowskiej policji znajduje się wykaz miejsc kontroli pojazdów całego województwa śląskiego.

Zanim rozpoczną się szaleństwa na stokach, powinniśmy pomyśleć o tym, by komfortowo i spokojnie dotrzeć do miejsca zimowego wypoczynku.

WSPS - studia magisterskie - ratownictwo medyczne, pielęgniarstwo

Popularne

- Advertisment -