Jakub Kantorowicz i Marcel Pośpiech walczyli w międzynarodowym turnieju siatkówki plażowej o „Puchar Bałtyku”. Grało ponad 260 par

0
433

W Kołobrzegu odbył się 20. Międzynarodowy Turniej siatkówki plażowej o Puchar Bałtyku im. Wojciecha Klęsk. W zawodach grali siatkarze Hemarpol Norwida: Jakub Kantorowicz i Marcel Pośpiech oraz Seweryn Kwiatecki i Bartosz Olczyk.

Pośpiech z Kantorowiczem Puchar Bałtyku rozpoczęli od rywalizacji w kategorii juniorów. W stawce 44 par zajęli wysokie 12 miejsce. Trzeba podkreślić, że rywalizowali z parami starszymi od siebie.

Po zakończeniu turnieju juniorów Marcel Pośpiech z Kubą Kantorowiczem oraz drugi duet KS Norwida Częstochowa: Bartosz Olczyk i Seweryn Kwiatecki rozpoczęli grę w kategorii kadet. Olczyk z Kwiateckim zostali sklasyfikowani na 25. miejscu. Zdecydowanie lepiej grali Pośpiech z Kantorowiczem. Dotarli do ostatniego dnia zawodów. Ostatecznie zostali sklasyfikowani na bardzo wysokim 7. miejscu na 47 par, które rywalizowały w zawodach.

Jakub Kantorowicz i Marcel Pośpiech walczyli w międzynarodowym turnieju siatkówki plażowej o „Puchar Bałtyku”. Grało ponad 260 par 1

– To było bardzo wymagające 5 dni dla naszych chłopaków – mówi Rafał Pośpiech, tata Marcela i jednocześnie Przewodniczący Wydziału Siatkówki Plażowej Polskiego Związku Piłki Siatkowej. – Brawa dla organizatorów, którzy zgromadzili na Pucharze Bałtyku 262 pary. Razem z trenerami i rodzicami była blisko 1000 osobowa siatkarska rodzina. A na plaży w Kołobrzegu można było również zobaczyć wielu gości. Wśród nich był Prezes PZPS Jacek Kasprzyk, wielu trenerów kadrowych, gwiazdy siatkówki czy inne znane osoby ze siatkarskiego środowiska.

Jakub Kantorowicz i Marcel Pośpiech walczyli w międzynarodowym turnieju siatkówki plażowej o „Puchar Bałtyku”. Grało ponad 260 par 2

Turniej w Kołobrzegu był dla Pośpiecha i Kantorowicza treningiem i sprawdzianem formy przed turniejem półfinałowym Mistrzostw Polski kadetów, który w przyszłym tygodniu rozpoczyna się w Mysłowicach. Częstochowianie pojadą powalczyć o awans do turnieju finałowego MP i szansę na grę o medale.

Foto: Archiwum Rafała Pośpiecha

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here