fbpx

„Przybora na 102” Magda Umer i Mumio. Spektakl na rzecz II Festiwalu im. Piotra Machalicy

W niedzielę, 2 kwietnia o godz. 16 w Klubie Politechnik odbędzie się spektakl „Przybora na 102”. Na scenie wystąpią Magda Umer i Grupa Mumio. Dochód z wydarzenia przeznaczony zostanie na rzecz II Festiwalu im. Piotra Machalicy.

Na scenie Klubu Politechnik spotykają się trzy artystyczne temperamenty – Jeremiego Przybory, Magdy Umer i Mumio. Będzie więc dowcipnie i bardzo zabawnie, ale też refleksyjnie i wzruszająco.

-Postaci ujmują wrażliwością i szczerością, a całość jest wspaniale wzbogacona muzycznie przez oryginalne trio muzyczne. Teksty Mistrza Jeremiego są przeplatane szalonymi improwizacjami spod znaku Mumio, do których jakże udaną kontrę stanowi kojąca postać Ciotki Mizerii w świetnym wykonaniu Magdy Umer. Wszystko pięknie z dużym wdziękiem powiedziane i zaśpiewane. Teatralno – muzyczna konwencja okazuje się strzałem w dziesiątkę. Pomimo dużej dynamiki i różnorodności, jest w spektaklu wewnętrzna harmonia i porządek, jakaś lekkość i radość. Może dlatego, że wzajemna sympatia artystów ma miejsce również poza sceną. Publiczność szaleje – czytamy w zapowiedzi.

„Kino-teatr Mumio” zaprezentuje się składzie: Jadwiga Basińska, Darek Basiński i Jacek Borusiński. Oprawę muzyczną zapewnią: Wojciech Borkowski (fortepian), Maciej Szczyciński (kontrabas), Tomasz Drozdek (perkusjonalia). Bilety na „Przybora na 102” kosztują od 70 do 120 zł i można je kupić na kupbilecik.pl oraz w kasie Klubu Politechnik (al. Armii Krajowej 23/25). Dochód z wydarzenia zostanie przeznaczony na rzecz organizacji II Festiwalu im. Piotra Machalicy.

„Magda Umer i Mumio udowadniają, że teksty Jeremiego Przybory są poza czasem. Nie ma to żadnego znaczenia, że mają już kilkadziesiąt lat. Interpretacja powoduje, że śmieszą tak, jakby powstały dzisiaj. Tylko, że są o wiele lepsze od tych, które dzisiaj powstają. Magda i Mumio są z tych tekstów. Wychodzi na to, że nawet jeśli ktoś inny ich urodził, to wymyślił ich Jeremi Przybora” – recenzuje Artur Andrus.

red.

Czytaj także: W częstochowskich Alejach odsłonięto ławeczkę Piotra Machalicy [GALERIA ZDJĘĆ]