fbpx
Strona głównaPolecaneProtestowali w obronie wolnych sądów i wolnych mediów

Protestowali w obronie wolnych sądów i wolnych mediów

Dzisiaj o godzinie 18, jak każdego 18. dnia miesiąca odbył się protest przed sądem w Częstochowie. Co miesiąc częstochowianie występują przeciwko decyzjom rządu dotyczących sądownictwa. Tym razem jednak manifestowano nie tylko w obronie wolnych sądów, ale również, po przyjęciu przez Sejm ustawy tzw. Lex TVN, także w obronie wolnych mediów.

Manifestanci wyrażali oburzenie uchwaleniem ustawy Lex TVN. Jak mówili, nie mogli uwierzyć w to, co się stało. Krzyczeli ” Wolne sądu, wolne media”. Wyrazili nadzieję, że ta sytuacja w kraju skończy się jak najszybciej, a obecną władza za wszystko odpowie.
Przedstawiciele KOD-u powiedzieli, że nadzieję , nie tylko w sprawie TVN-u, ale także sądownictwa, widzą w nowym ambasadorze USA Marku Brzezińskim, który wyraźnie przedstawił, jakie jest stanowisko Stanów Zjednoczonych w kwestii wolności słowa i praworządności i zapowiedział, że będzie je reprezentować w Polsce.

Protestujący zapowiadali, że będą protestować w obronie TVN-u, bo nie wyobrażając sobie, że wolne media znikną, że zostanie tylko propagandowa TVP. Słychać było głosy, że ustawa Lex TVN ma ukryć afery rządzących i drożyznę.

-Moim zdaniem sytuacja w Polsce to jest jeden wielki dom wariatów – skomentował to, co się dzieje w kraju opozycjonista z lat osiemdziesiątych Jarosław Kapsa. – Co władza chciała udowodnić ludziom mówiąc: macie co prawda drakońskie podwyżki energii  i gazu , ale w zamian za to nie będziecie oglądać TVN-u? W ten sposób chcą ludzi uspokajać  przed świętami? No przecież to śmieszne. Widzę po nich strach. Strach paraliżujący ich umysły- dodał.

 Na manifestacji obecna była posłanka Izabela Leszczyna, która dziękowała protestującym.

Przyniesiono transparenty z napisami:

“Pisowcy przegracie i wtedy zapanuje prawo”, ” Wolne media, wolne sądu, wolni ludzie”, ” Już dość, wy pisowskie Kukizy, Mejzy, Ziobry i vel Sęki”, ” Niezawisłe sądy, wolni obywatele”.

Manifestujący umówili się na jutro przed siedzibą PiS- u w Alejach, aby podobnie jak w wielu innych miastach w kraju, zaprotestować przeciwko zamachowi Prawa i Sprawiedliwości na wolne media.

WSPS - studia magisterskie - ratownictwo medyczne, pielęgniarstwo
Dom Konopiska Jamki

Popularne

- Advertisment -