Piłkarze Rakowa w ostatnim meczu ligowym w 2021 roku rozbili Jagiellonię Białystok 5:0 i awansowali na 3. miejsce w tabeli PKO BP Ekstraklasy!

Piłkarze Rakowa do meczu z Jagiellonią przystąpili po środowej porażce z Górnikiem Zabrze. Trener Rakowa Marek Papszun obiecywał rehabilitację i słowa dotrzymał. Raków rozegrał najskuteczniejszy mecz w sezonie i strzelił Jagiellonii aż 5 bramek. Kibice Rakowa cieszyli się, że czerwono-niebiescy zakończyli rok na piątkę…

Pierwsza połowa zakończyła się bezbramkowym remisem i nie zapowiadała pogromu gości. Worek z bramkami rozwiązał się w 53. minucie. Pierwszego gola w meczu zdobył Fabio Sturgeon. Na 2:0 podwyższył kapitan Andrzej Niewulis. Raków dobił gości w w końcówce spotkania. Od 80. minuty do 87. częstochowianie zdobyli jeszcze trzy bramki. Na listę strzelców wpisali się Ivi Lopez, Mateusz Wdowiak oraz Zoran Arsenić.

Po wygranej z Jagiellonią Raków awansował na 3. miejsce w tabeli PKO BP Ekstraklasy. Częstochowianie mają 35 punktów i wyprzedzili Lechię Gdańsk, która przegrała w Płocku z Wisłą. Do wicelidera Pogoni Szczecin czerwoni-niebiescy tracą tylko 2 punkty, a do prowadzącego Lecha Poznań 3 punkty. Lech rozegra jeszcze w niedzielę mecz z Górnikiem Zabrze.

Drużyny udadzą się na przerwę świąteczno-noworoczną. Piłkarze do rozgrywek powrócą na początku lutego 2022 roku.

MR-K, foto: AK

Raków Częstochowa – Jagiellonia Białystok 5:0 (0:0)

Bramki: 1:0 Sturgeon (53.), 2:0 Niewulis (64.), 3:0 Ivi Lopez (80.), 4:0 Wdowiak (82.), 5:0 Arsenić (87.)

Raków: Kovacević – Rundić (22. Długosz), Niewulis, Arsenić, Papanikolau, Lederman, Tudor, Kun (88. Courtney-Perkins) , Sturgeon (73. Musiolik), Ivi Lopez (88 Szelągowski)., Wdowiak (88. Arak).

Raków rozbił „Jagę” 5:0 i przerwę świąteczną spędzi na 3. miejscu w tabeli PKO BP Ekstraklasy! 2