fbpx
WYSTAWA NIERUCHOMOŚCI W M1
Strona głównaPolecanePromenada imienia Czesława Niemena zostanie przebudowana, zapowiada częstochowski samorząd, ale dokładnej daty...

Promenada imienia Czesława Niemena zostanie przebudowana, zapowiada częstochowski samorząd, ale dokładnej daty nie podaje

Promenada imienia Czesława Niemena zostanie przebudowana, zapowiada częstochowski samorząd, ale dokładnej daty nie podaje. Miasto podpisało umowę na opracowanie projektu dotyczącego modernizacji szlaku pieszo-rowerowego od ulicy Kiedrzyńskiej do ulicy Brzeźnickiej.

Leżąca na granicy Tysiąclecia Promenada jest ulubionym miejscem spacerów i wypoczynku nie tylko mieszkańców obu dzielnic, ale także wielu częstochowian z mieszkających w innych rejonach miasta.

Dzisiaj umowę dotyczącą opracowania projektu przebudowy deptaka podpisał z architektem Pawłem Niedzielskim z częstochowskiej pracowni ,,Studio V13” prezydent Krzysztof Matyjaszczyk. Spacerowicze obecni na Promenadzie mogli obejrzeć nie tylko samo podpisanie umowy, ale także zdjęcia przedstawiające założenia dwóch koncepcji modernizacji deptaka, które już dwa lata temu opracowano na zlecenie samorządu.

– Promenada to miejsce kultowe, które służy nam już od połowy lat 70. – mówi prezydent Częstochowy Krzysztof Matyjaszczyk. – Dlatego przystępujemy do przygotowania projektu pierwszego etapu jej przebudowy. Dzięki niemu będziemy mogli pozytywnie zmieniać to miejsce, mam nadzieję – z udziałem środków unijnych, które miasto będzie starało się zdobyć na ten cel.

Projekt przebudowy tego miejsca ma być gotowy do końca tego roku. Plan jest przygotowywany w ramach programu ,,Kierunek Przyjazna Częstochowa” oraz inicjatywy „Często-Zielona”. Kiedy ruszą właściwe prace mające przywrócić dawny blask  mocno obecnie zniszczonej i zaniedbanej Promenadzie, na razie miasto nie podało.

Koszt samego projektu to ok. 70 tys. zł.

WSPS - studia magisterskie - ratownictwo medyczne, pielęgniarstwo

Popularne

- Advertisment -