fbpx
WYSTAWA NIERUCHOMOŚCI W M1
Strona głównaPolecaneCzęstochowianie nareszcie się doczekali – jutro otwarcie Parku Wodnego na Tysiącleciu

Częstochowianie nareszcie się doczekali – jutro otwarcie Parku Wodnego na Tysiącleciu


Częstochowianie nareszcie się doczekali – jutro otwarcie Parku Wodnego na Tysiącleciu.  Z atrakcji aquaparku będzie można korzystać od 4 września, od godziny 10.

Z okazji inauguracji działalności Parku Wodnego, jak zapowiada miasto, pierwsza setka gości może liczyć w sobotę na słodki poczęstunek. Wypoczynek na basenie w czasie pierwszego dnia funkcjonowania obiektu ma uatrakcyjnić muzyka prezentowana przez DJ i dodatkowe iluminacje, a w saunarium odbędą się po południu pokazu saunamistrza.

Park Wodny w Częstochowie to trzykondygnacyjny, podpiwniczony budynek dłuższym bokiem zwrócony równolegle do ul. Dekabrystów. Jego kształt i usytuowanie zaprojektowano tak, aby pozostawić maksymalnie duże powierzchnie plażowe między nowym obiektem a istniejącą Pływalnią Letnią. Plac gospodarczy z wejściami technicznymi zajął stronę wschodnią. Natomiast od południowo-zachodniej wzniesiono obszernie przeszkloną halę basenową.

Na miejscu na miłośników kąpieli czekają liczne atrakcje. Poza głównym basenem, w jego niecce wydzielono strefy z tzw. dziką i leniwą rzeką, a także basen z wytwarzaną za pomocą kuli sztuczną falą. Wydzielona została również przestrzeń na brodzik dla dzieci. Zamontowano dwie zjeżdżalnie typu „Anakonda” – o ,,zawiłej”, a więc pełnej zakrętów konstrukcji – oraz jedną szeroką, otwartą zjeżdżalnię rodzinną. Zjeżdżalnie typu „Anakonda” są wysokie na ponad 18 m, a długość to 90 i 120 metrów. Na basenie zorganizowano także strefę relaksu z leżankami i ławeczkami z masażem.

Przy Parku Wodnym do dyspozycji gości jest łącznie 227 miejsc parkingowych (w tym 46 w parkingu podziemnym).

Obiekt będzie działał codziennie w godz. 10 – 22.Cennik usług w Parku Wodnym dostępny jest na stronie częstochowskiego MOSiR-u: www.mosir.pl.

WSPS - studia magisterskie - ratownictwo medyczne, pielęgniarstwo

Popularne

- Advertisment -