fbpx
WYSTAWA NIERUCHOMOŚCI W M1
Strona głównaWiadomościCzęstochowa informacjePromenada Czesława Niemena bardzo się zmieni – zapowiada miasto

Promenada Czesława Niemena bardzo się zmieni – zapowiada miasto

Miasto zapowiada, że niebawem Promenada imienia Czesława Niemena bardzo się zmieni. Gotowy jest już projekt pierwszego etapu modernizacji deptaka. Opracowano koncepcję remontu Promenady od centrum handlowego do ulicy Brzeźnickiej.

– W ramach przebudowy planowana jest wymiana nawierzchni, oświetlenia, całej małej architektury oraz instalacja monitoringu. Nieodzowne będzie uzupełnienie drzewostanu, przemodelowanie części grup krzewów oraz żywopłotów – mówi prezydent miasta Krzysztof Matyjaszczyk. – Najciekawszy w nowym projekcie wydaje się pomysł z zaakcentowaniem początku Promenady, z budową oświetlonego zadaszenia – rodzajem bramy wejściowej.

Modernizacja Promenady koordynowana przez Centrum Usług Komunalnych odbywać się będzie w ramach miejskiego projektu „CzęstoZielona”, którego głównym celem jest zwiększenie powierzchni terenów zielonych w mieście. Na realizację tego zadania samorząd przeznaczy własne środki, starać się będzie również o rządowe dofinansowanie. Całość kosztować ma niespełna 6 mln złotych.

Projekt przebudowy pierwszego odcinka Promenady opracował Witold Rudecki ze Studia V13. Swoją koncepcję zaprezentował on na konferencji prasowej w miejskim ratuszu.

– Przebudowa tego odcinka, to również gruntowne zmiany w Parku Tysiąclecia, odnowiona sieć ścieżek oraz remont centralnego placu zabaw – opowiadał projektant.–  Planując zmiany architektoniczne, chcieliśmy umiejętnie oddzielić ruch rowerowy od pieszego. Nowo planowana „strefa wejścia” to funkcjonalny plac zlokalizowany na rozstaju szlaków komunikacji pieszej i rowerowej, tuż za strefą przyległą bezpośrednio do centrum handlowego.

WSPS - studia magisterskie - ratownictwo medyczne, pielęgniarstwo

Popularne

- Advertisment -