fbpx
Strona głównaPolecanePróbowali wysadzić bankomat, zostali zatrzymani

Próbowali wysadzić bankomat, zostali zatrzymani

Policjanci z Częstochowy zatrzymali parę, która próbowała wysadzić bankomaty, aby dostać się do przechowywanej tam gotówki. Para usiłowała włamać się do dwóch urządzeń – w Częstochowie i Lisowicach.

28-letnia kobieta i jej o 10 lat starszy partner w minioną niedzielę próbowali zdobyć gotówkę, włamując się do bankomatów. Próbowali wysadzić bankomat znajdujących się przy Centrum Handlowym „Promenada” przy ul. Kiedrzyńskiej w Częstochowie. Do eksplozji doszło około godziny 6.

Moment wysadzenia bankomatu w Częstochowie utrwaliły kamery monitoringu:

– Ze wstępnych ustaleń wynikało, że osoby ubrane w kominiarki doprowadziły do wybuchu urządzenia służącego do wypłaty pieniędzy i oddaliły się w nieznanym kierunku – informuje podkomisarz Sabina Chyra-Giereś, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Częstochowie. – Policjanci pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Częstochowie zabezpieczyli ślady, wykonali oględziny i rozpoczęli poszukiwania sprawców. Jak się okazało, do podobnego zdarzenia doszło godzinę wcześniej w Lisowicach w powiecie lublinieckim. W obu przypadkach przestępcy jednak nie osiągnęli swojego celu, gdyż zabezpieczenia urządzeń samoobsługowych okazały się zbyt trudne do pokonania dodaje rzeczniczka prasowa częstochowskiej policji.

Na podstawie zgromadzonych materiałów wytypowane sprawców. Następnego dnia rano zatrzymali mieszkańców Częstochowy: 28-latkę i jej o 10 lat starszego. Oboje przyznali się do winy.

– Usłyszeli zarzuty usiłowania kradzieży z włamaniem do dwóch bankomatów i zniszczenia mienia -przekazuje rzeczniczka częstochowskiej policji. – Na wniosek częstochowskiej prokuratury zostali objęci policyjnym dozorem i teraz 5 razy w tygodniu muszą meldować się na komisariacie. Grozi im kara do 10 lat więzienia.

WSPS - studia magisterskie - ratownictwo medyczne, pielęgniarstwo
Nowa Deweloper - Mieszkania i domy w Częstochowie

Popularne

- Advertisment -Nowa Deweloper - Mieszkania i domy w Częstochowie